Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 01-07-11, 10:59
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από faceck Εμφάνιση μηνυμάτων
delta 66 για γαριδες γλυκου νερου..καμια ρεντ τσερυ αμανο..και γενικα να μπορουν ολες οι γαριδες...τελος παντων αυριο εγω θα κανω ενα τεστακι να δω αν εχουν ανεβει οι σκληροτητες η γενικα ότι ανεβαζουν αυτες οι πετρες και αν δεν εχουν ανεβασει τιποτα θα τις κρατησω.
Σε ρωτησα για τις γαριδες που θελεις να διατηρησεις, γιατι δεν εχουν ολες τις ιδιες απαιτησεις και γινεται συζητηση για τις πετρες χωρις να εχει ξεκαθαριστει το ειδος.
Παντως πολλες δεν ενδεικνυται να ειναι σε σκληρο και αλκαλικο νερο.
Καλο ειναι να τσεκαρεις τα προφιλ τους.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread.php?t=28228
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ippomas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Delta66 τι συνταγες ειναι αυτες ουτε ο Παρλιαρος δεν τις ξερει, γιατι να βαλης μια πετρα που θα βρεις στην θαλασσα η την αμμουδια σε τετοια διαδικασια να την ποτισης με τοσα χημικα για να την βαλης μεσα στο ενιδρυο.
Η απολυμανση με διαλυμα χλωρινης ειναι ευρεως χρησιμοποιουμενη και οι συνταγες ειναι γραμμενες παντου και αναλυτικα με ολα τα μεσα προφυλαξης που πρεπει να παρθουν.
http://www.aquatek.gr/vb/showthread....EC%E1%ED%F3%E7
Εγω τουλαχιστον απολυμαινω τα παντα πριν μπουν στο ενυδρειο σε δοχειο με διαλυμα, αφου τις κατσαρολες για βρασιμο δεν μου τις παρεχει το ετερο ημισι για τετοιες ενυδρειακες δραστηριοτητες.

Το ακουαφορτε οπως σου ειπε και ο Χαλβας ξεπλενεται ευκολα και δεν ειναι απαραιτητο οπως σου ειπε και ο mac32 και οπως εγραψα στην περιγραφη να βουτηξει ολη η πετρα.
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη delta66 : 01-07-11 στις 10:59 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01684 seconds with 11 queries