Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 19-08-14, 21:09
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouboulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Μια κόλλα στιγμής... ΔΕΝ έχεις στο σπίτι;
Με μια σταγόνα... κάνεις την δουλειά σου.
Εμένα πάντως... πρόβλημα... ΔΕΝ μου έχουν παρουσιάσει.-
-------------------------

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bouboulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Το θέμα είναι αν θα το κολλούσα με κόλλα ή ότι το κατά τα άλλα καλό και επώνυμο φίλτρο αρκετών ευρών έκοψε το ροτοράκι σαν αγγούρι; Μην μου πεις ότι συμβαίνουν αυτά, γιατί αν το ίδιο το πάθει το κινέζικο φίλτρο, θα μου πεις κινέζικο είναι και τι περιμένεις. Ας μην πω για το κόστος των ανταλλακτικών……

Εντάξει, κάποτε που δεν υπήρχε τόσο μεγάλος ανταγωνισμός το καταλαβαίνω. Τώρα όμως; Το θεωρώ αδιανόητο ένας κουβάς με μια τρύπα από κάτω και μια αντλία να κοστίζει αυτό το ποσό. Τώρα όσο αναφορά την κατανάλωση, αν έχουμε την απαίτηση η αντλία του φίλτρου να μεταφέρει 1,5 τόνους νερό την ώρα, δεν θα το κάνει με πορδές. Οπότε μην <<τσιμπάτε>> στο τι γράφει ο καθένας πάνω στο ταμπελάκι που κοτσάρει στο εκάστοτε φίλτρο.
1. Και Lamborghini να αγοράσεις... σαν παράγοντας η αστοχία υλικού... ΔΕΝ παύει να υπάρχει.
2. Αν ΔΕΝ κάνω λάθος... τα 2217 τα βρίσκεις από 70-90 ευρώ... εγώ αυτά τα λεφτά για κινέζικο ΔΕΝ θα τα έδινα.
Έχω πάρει ένα κινέζικο (αντίγραφο νεώτερης σειράς φίλτρων της ΕΗΕΙΜ)... και μου βγήκε η ψυχή να καθαρίσω, το λάδι που είχε μέσα. Τα καλαθάκια στραβοκάθονται κι άντε να το κλείσεις. Η τρόμπα έναρξης... ΔΕΝ δούλεψε ποτέ (οπτική απάτη είναι).
Το μεγαλύτερο λάθος που έκανε η ΕΗΕΙΜ... ήταν που έβγαλε τα O-ring τους από σιλικόνη. Έκανε τα φίλτρα αυτά (Classic)... αθάνατα.
Από εκεί και πέρα... ο καθένας πληρώνει και... απολαμβάνει τις επιλογές του.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01671 seconds with 11 queries