Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 25-01-04, 14:36
Το avatar του χρήστη γαυρος
γαυρος Ο χρήστης γαυρος δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 13-12-2002
Περιοχή: Αλ - τσαντηρι
Μηνύματα: 1.449
Προεπιλογή

ποιος σου ειπε οτι τα λεμε για να παρεξηγηθεις??
1.οσο πιο μεγαλο το ενυδρειο τοσο πιο καλο και προσεκτικο κολλημα θελει.οι πιεσεις πολλαπλασιαζονται αρδην....
κολλωντας τα πλευρικα τζαμια πανω στον πατο η καλυτερη λυση ειναι ταινια συσκευασιας για να κρατηθουν μεταξυ τους για λιγο μεχρι να παρουν τα ισα τους.αυτο θα γινει μονο οταν κολληθουν ολα,μονο τοτε μπορεις να γωνιασεις.κλεινοντας το κουτι οποια πλευρα εχει προβλημα την επαναφερεις η με το ματι η με το χερι ψηλαφωντας αν ειναι προσωπο,η τελος με την γωνια την ετοιμη.θεμα εμπειριας ειναι αυτο.
2.ΠΟΙΟς ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΤΟΞΙΚΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΗ????αν ηταν ετσι θα βαζαμε τσιμεντοστοκο να στανιαρει :P :P :P .δεν ειναι τι θελουμε αλλα τι πρεπει !!
3.και ποιος σου ειπε οτι οι τζαμαδες ξερουν να κολλαν σωστα ενυδρεια?? λιγοι ειναι αυτοι που πραγματικα ξερουν,σαν παραδειγμα σου λεω οτι ο τζαμας που εκανα εγω τα τζαμια μου ειπε οτι πρεπει να βαλω τις κοντρες παραλληλα με τις πλευρες και οχι καθετα πανω τους .νομιζε οτι ηταν ζαρντινιερα μαλλον...
γιαυτο αστους αυτους στα δικα τους τζαμια....
4.οι αναποδοι καθρεπτες βοηθουν να μην εχεις απωλεια φωτος αλλα θα σου κανουν τα τζαμακια πρασινα πολυ πιο γρηγορα απο το αν δεν υπηρχαν,θεμα καθαριοτητος και μονο ειναι,ο φωτισμος ειναι πολυ καλυτερος σιγουρα.
αυτα που σου λεω ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΙΚΟς ΜΟΥ ΤΡΟΠΟΣ -ΕΙΝΑΙ Ο ΣΩΣΤΟς ΤΡΟΠΟς ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΛΛΗΘΕΙ ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ .
Διαβασε στο μπορντ εδω,στο site του γη & υδωρ και θα βρεις πολλα κολπα που θα σου κανουν τη ζωη ευκολη στο κολλημα.
φελιζολ το λιγοτερο 5αρι απο κατω !!!
αναλογα με το μεγεθος του ενυδρειου θες και ατομα να σε βοηθησουν μια και η σιλικονη η καθαρη < τραβαει > πιο γρηγορα ,και αμα αργησεις

καλη επιτυχια

.
__________________

Ψαρια Bonsai υπαρχουν ?

http://e-gavros.blogspot.com/


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01630 seconds with 11 queries