Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 17-05-08, 02:24
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

Γυρισα κι εγω.
ΖΧ εχεις χαιρετισματα απο τον Benoit.
Αργυρω "jolie secretaire" εχεις χαιρετισματα απο τον Βελγο προεδρα...
Εγω επειδη εχω παει αρκετες φορες στο παρελθον στα συνεδρια και των Γαλλων και των Βελγων δεν θα πω τα ιδια, ταχω πει παλιοτερα, εξ αλλου με καλυψαν και η Αργυρω και ο Γιωργος.
Ξεχασαμε να αναφερουμε ομως την επισκεψη στο Verduijncichlids, το μεγαλυτερο και εγκυροτερο μαγαζι κιχλιδων στη Β. Ευρωπη. Βρισκεται σε ενα χωριο διπλα στο Ροτερνταμ, και τη Δευτερα που πηγαμε, λογω εθνικης εορτης των Ολλανδων (πραγμα που δεν ξεραμε), ηταν κλειστο. Μας ειδαν απο το παραθυρο του σπιτιου τους (διπλα στο μαγαζι), μας αναγνωρισαν απο την προηγουμενη μερα στο συνεδριο, αφησαν τα μωρα τους και το χαλαρωμα στο σπιτι, μας ανοιξε η κορη του μαγαζατορα, ανοιξε το μαγαζι, τα φωτα, μας εδειξε περηφανη ενα ζευγαρι Ν.Αμερικανες κιχλιδες που μολις ειχε γεννησει, μας ξεναγησε μια ωρα στο μαγαζι, καθησε και ανελυε σελιδα σελιδα ενα τευχος του περιοδικου μας που την εντυπωσιασε, μας περασε στα "ενδοτερα" να μας δειξει πιο σπανια ψαρια απο αυτα που εχουν στο κυριως μαγαζι, μας εκανε και δωρα, και αν δεν φευγαμε απο μονοι μας θα ημασταν ακομα εκει να συζηταμε για κιχλιδες.
Αυτα για σωστες συμπεριφορες μαγαζιων και ανθρωπων...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Z_X Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω αυτο που ζηλευω ειναι τα ειδη που εχουν στην διαθεση τους,απο στησιμο ενυδρείων και διαθεση τα παμε καλα...
Θα σταθω λιγο εδω μονο. Τα ειδη τα πολλα και τα σπανια δεν ηρθαν ουρανοκατεβατα, αλλά τα εχουν φερει στη Γαλλια μελη του Συλλογου που τρεχουν και τα ψαρευον στις Αφρικες και τις Αμερικες, τα εχουν αναπαραγει, τα εχουν δωσει σε αλλα μελη που με τη σειρα τους τα αναπαραγουν και τα δινουν, στα συνεδρια, και ουτω καθεξης.
Εστω οτι φερνουμε κι εμεις (τοχουμε ξανακανει κι αλλες φορες και δεν πετυχε) απο δυο τρια συνεδρια καλο ψαρι...θα πετυχει τουτη τη φορα, ή θα ταχουμε παλι δυο τρεις αντε τεσσερις χομπιστες για δυο τρεις γενιες ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01740 seconds with 11 queries