Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 08-10-06, 22:04
Το avatar του χρήστη parrot
parrot Ο χρήστης parrot δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-12-2005
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 223
Smile Σχέδια για νέο ενυδρείο.

Καλησπέρα σε όλους,

Εδώ κι ένα χρόνο έχω σε ενυδρείο 70 λίτρων (μικτά) 3 παπαγαλόψαρα (1 αρσενικό 10 πόντους και 2 θηλυκά 7 και 5 πόντους αντίστοιχα) και δύο κλόουν.

Ο σκοπός όταν τα αγόρασα ήταν όταν μετακομίσω να τα μεταφέρω σ'ένα μεγαλύτερο ενυδρείο (όταν τα αγόρασα ήταν μικρά έτσι κι αλλιώς).

Η ώρα έφτασε και τέλη Δεκεμβρίου έχουμε μετακόμιση. Αυτό που θέλω να μου πείτε είναι: α) πόσα λίτρα υπολογίζετε να είναι το καινούριο για να τα φιλοξενήσει αξιοπρεπώς και β) θα ήθελα να προσθέσω ακόμη 3 ψάρια διαφορετικού είδους και ανάλογου μεγέθους οπότε σε αυτή την περίπτωση τι είδη θα προτείνατε και πόσα λίτρα θα φτάσουμε συνολικά.

Το ενυδρείο θα έχει πετρώδες aquascaping γιατί έτσι και αλλιώς τα παπαγαλόψαρα δεν τα πάνε καλά με τα φυτά.

Επίσης σκέφτομαι τους κλόουν να τους αφήσω στο παλιό με κάποια νέα σύνθεση (ακόμη δεν έχω καταλήξει) αν και δεν υπάρχει θέμα καβγάδων ανάμεσα στα παπαγαλόψαρα και τους κλόουν.

Α, να συμπληρώσω πως σε αυτή τη φάση δεν με ενδιαφέρει αναπαραγωγή (για το νέο είδος γιατί τα παπαγαλόψαρα είναι στείρα έτσι και αλλιώς)

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη parrot : 08-10-06 στις 22:13
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02013 seconds with 11 queries