Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 19-06-13, 21:55
Το avatar του χρήστη nicpapa
nicpapa Ο χρήστης nicpapa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2009
Περιοχή: Ρόδος
Μηνύματα: 2.212
Προεπιλογή

Εγώ πάλι νομιζω ειναι στο χαρακτηρα του σκυλιού και πως θα το μάθεις και οχι τοσο πολυ σε ράτσες!
Το καλυτερο που εχεις να κάνεις ειναι συνδυασμος, σκυλου- συναγερμου και κάμερας για να ξερεις τι γινεται..
Εχω δει και τσιουαουα που με το που περάσεις την πορτα σου ορμάει , να σε φάει !
Απο σκυλιά ειχα boxer παλαιοτερα οταν ημουν μικρος ,γεραμνικο ποιμενικο, κυνηγοσκυλο pointer, παλι boxer , ενα αλλο μικρό αδεσποτο , και τώρα εχω ενα αδεσποτο fox terier, και τωρα θα πάρω ενα labrador.
Το αγαπημενο μου απο αυτά ητανε το boxer!
Εχει ενα θεμα με το σαλιο αλλα δεν με ενοχλουσε καθολου , υπέροχος χαρακτηρας ,πολυ δυνατο σκυλι και φιλικό με τα παιδιά!
Ποτέ μου δεν ηθελα να εκπαιδευσω σκυλο ωστε να επιτιθεται σε ξένους , σε περιπτωση που μου φυγει να μην κανει καμια ζημια σε παιδάκι!
Απλα να γαβγιζουν ωστε να σε ειδοποιουν !
Το fox terrier , μονο φυλακας δεν ειναι ,στα μονα που γαβγιζει ειναι τα σκυλια, ολοι οι ανθρωποι ειναι φιλοι του...
Το γερμανικο ειναι και αυτό πολυ καλο, μαθαινει πολυ ευκολα , αλλα το καλοκαιρι ζοριζεται το σκυλι με τοση γουνα , τουλαχιστον εδω στην περιοχη μου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01507 seconds with 11 queries