Θέμα: Flowerhorn
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 13-12-02, 05:16
Tolis Ο χρήστης Tolis δεν είναι συνδεδεμένος
Δικτάτωρ
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 5.612
Προεπιλογή

<hr size=2 width="100%">
<font size=2>Title: Re: Flowerhorn

Post by: george on 12/12/02 at 06:35:33
<hr>
HYBRID CICHLIDS ARE BAD ... HERES WHY

http://www.sydneycichlid.com/flowerhorn.html</font>



<hr size=2 width="100%">
<font size=2>Title: Re: Flowerhorn

Post by: sijohn on 12/12/02 at 08:18:11
<hr>
Δεν θα διαφωνήσω με τον τίτλο ούτε θα υποστηρίξω ότι τα υβρίδια είναι καλά, αλλά είμαι αντίθετος με ότι γίνεται παρά τη φύση, μέσα στο εργαστήριο. Έτσι &amp;nbsp;νομίζω ότι υβρίδια είναι και τα ημιαιμα σκυλάκια, γατάκια &amp;nbsp;είτε σπιτικά είτε του δρόμου, το ίδιο πιστεύω και για τη διασταύρωση αλόγου με γαϊδούρι, το ίδιο και για τη διασταύρωση καρδερίνας με Κανάρι. Αν αυτή η διασταύρωση γίνεται γιατί το επέλεξαν τα ίδια (ίσως λόγω αιχμαλωσίας) Εμένα δεν με ενοχλεί</font>



<hr size=2 width="100%">
<font size=2>Title: Re: Flowerhorn

Post by: polleni on 12/12/02 at 13:09:26
<hr>
Τα ημίαιμα γατάκια και σκυλάκια ΔΕΝ είναι υβρίδια. Ανήκουν σε ένα και το αυτό είδος. Ολα τα σκυλιά (ανεξαρτήτως ράτσας) ανήκουν σε ένα είδος. Το ίδιο και τα γατάκια. Ο ημίονος (μουλάρι) ναι, είναι υβρίδιο, αλλά στείρο. Οπως και το καρδερινοκανάρινο.. υβρίδιο και αυτό.

Ενα θέμα που δημιουργείται με τα ψάρια είναι ότι έχουμε φτάσει στο σημείο να μην μπορείς να βρεις εύκολα &amp;quot;καθαρή σειρά&amp;quot; λόγω των χιλιάδων υβριδίων που κυκλοφορούν. Εχω την τύχη σχεδόν όλα μου τα ψάρια να είναι wild caught αλλά από αυτά που βλέπω στα ενυδρειάδικα μερικές φορές μου σηκώνεται η τρίχα !!</font>

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02015 seconds with 11 queries