Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 08-03-13, 13:46
Το avatar του χρήστη Alex_Salonica
Alex_Salonica Ο χρήστης Alex_Salonica δεν είναι συνδεδεμένος
Shrimp Artist
 
Εγγραφή: 23-11-2008
Περιοχή: Newcastle under lyme
Μηνύματα: 2.141
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 888 Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

έβγαλα το "...Υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει με κλαδέματα και με μπόλι στην Αθήνα? ..." για να το βάλω στις αγγελίες.
τα έβαλα όλα βιαστικά σ' ένα πόστ!

Οι ρίζες είναι από πεύκο και κυπαρίσσι. Ξεφλουδίστηκαν κια ετοιμάζονται για βράσιμο και ψήσιμο. Τις πέτρες σκέφτομαι να τις περάσω με αδιάβροχο οικολογικό βερνίκι πέτρας και κόλλημα σε νταου ή φελιζόλ. Με προοπτική κατασκευής ανάποδου V τύπου υψομετρικής διαφοράς 10-15 πόντους μπροστά με μέση και προοδευτικά λίγο περισσότερο πίσω.

Όσον αφορά την ψαροσύνθεση ψάχνομαι... έχω μια κλήση προς ροδόστομους, chery barbs, ίσως ένα ζευγάρι gurami κι αν ταιριάζει ένας μονομάχος! ψάχνω ακόμη να βρω κι ένα μικρό κίτρινο που είδα στο .pdf της tropica αλλά δεν ξέρω τι είναι...
συμπαθάτε με... 10 μέρες πριν αγνοούσα εντελώς και τα ψάρια και τα φυτά!

διαστάσεις 80χ42χ65
Ρίζες από πεύκο και κυπαρίσσι είναι λίγο επικίνδυνο εκτός και αν είναι ξεραμένες, προσωπικά δεν θα τις έβαζα στο ενυδρείο μου για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Τις πέτρες ΟΧΙ με βερνίκι, ένα καλό ξέπλυμα αρκεί ή και βράσιμο αν θέλεις.
Αν θέλεις να τις κολλήσεις χρησιμοποιείς ενυδρειακή σιλικόνη και αφήνεις να στεγνώσει καλά για μερικές μέρες.

Καλύτερα να ανοίξεις θέμα στην κατάλληλη κατηγορία για επιπλέον πληροφορίες

Οι διαστάσεις που αναφέρεις μας κάνουν 218 λίτρα ενυδρείο, ακόμα καλύτερα δηλαδή
__________________
------ Life is what happens while you are busy making other plans ------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01673 seconds with 11 queries