Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 23-02-07, 15:32
stratos111 Ο χρήστης stratos111 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-01-2006
Περιοχή: xania
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mariel Εμφάνιση μηνυμάτων
Garfield,δεν ειπα να μην παρεις ζωο καθαροαιμο.αν καποιος εχει λατρεια με μια ρατσα,φυσικα και πρεπει να την παρει απλα ειπα να μην προτιμησεις πετ-σοπ.
ξαναναφερω τους λογους που ειμαι κατα:
γενικα ειμαι κατα της εικονας που βλεπω σε παρα πολλα μαγαζια:σκυλακια να κρατουνται σε κλουβακια με φως 24 ωρες το 24 ωρο ανοιχτο πανω απο το κεφαλι τους,με ελαχιστη εως καθολου τροφη και νερο και χωρο που φτανει ισα-ισα για να γυρισουν.να ειναι πολυ νεαρα σε ηλικια απαγορευτικη για να εχουν ηδη αποχωριστει απο τη μητερα τους.επισης ατομα γνωστα μου που πηραν σκυλακια/γατακια απο πετ-σοπ εκτος του οτι τα ζωακια ηταν πιο μικρα απο ο,τι τους ειχαν πει,παρουσιαζαν συνεχεια προβληματα υγειας,καποια ειχαν πλαστα χαρτια και η ιστορια συνεχιζεται.εξαλλου ειναι γνωστες πλεον οι συνθηκες κατω απο τις οποιες μεγαλωνουν τα ζωακια αυτα στα puppy mills...

και ναι,εγω τους μονομαχους μου τους έπαιρνα μόνο από εκτροφεις.
Γιατί δεν προτείνεις και ψάρια να παίρνουν μόνο από εκτροφείς και όχι από Pet Shop;Μήπως δεν έχεις δει σε μαγαζιά άθλιες συνθήκες σε ενυδρεία;

Μας λες δηλαδή ότι τα καταστήματα που είναι και εδώ έχουν άθλιες συνθήκες φιλοξενίας των ζώων και είναι και απατεώνες γιατί δίνουν πλαστά χαρτιά.
Αν συνεχίζεις να το πιστεύεις αυτό,και μπορείς να μας το αποδείξεις και μας, να κάνουμε ένα σαμποτάζ σε όλα τα Pet Shop. Να μην αγοράζουμε τίποτα από αυτά μήπως και φτιάξουν λίγο τις συνθήκες διαβίωσης των ζωντανών.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01598 seconds with 11 queries