Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 19-04-10, 18:06
Το avatar του χρήστη Κλεόβουλος
Κλεόβουλος Ο χρήστης Κλεόβουλος είναι συνδεδεμένος
Mratibu wa Afrika jeshi
 
Εγγραφή: 20-12-2007
Περιοχή: 41.192471Ν, 26.304201Ε
Μηνύματα: 19.386
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lingistis Εμφάνιση μηνυμάτων
Για τα είδη που διάλεξες δεν κατοχυρώνουν περιοχές τα αρσενικά παρά μόνο κατά την περίοδο του ζευγαρώματος... που γενικά διώχνουν ότι τα πλησιάσει. Το Melanochromis θα βρει μια σπηλιά, το Iodotropheus θα σκάψει μια λακκούβα στην άμμο και το Labidochromis θα διαλέξει μια επίπεδη επιφάνεια. Η κατάταξη επιθετικότητας ανά είδος είναι όπως τα γράφω. Το πολύ πολύ να σου κρύβονται περισσότερο τα Labidochromis. Δηλαδή δεν νομίζω ότι αν αλλάξεις τη διάταξη των πετρών θα κάνεις κάτι καλύτερο για τα ψάρια.Συμφωνώ απολύτως

[QUOTE=bokostas;437679], αρκεί να σταματήσεις στα ...40 ψάρια, άντε 50... αν δεν σταματήσει,θα τον σταματήσουν εκείνα

Κι αν δεν μείνεις ευχαριστημένος, σου έχω έτοιμη την λύση, κρύβεις τις φεγγαρόπετρες πίσω από πολλά-πολλά φυτά και το γεμίζεις ξιφοφόρους, πετάς κι ένα CO2 κι έτοιμο το μποστάνι.
Προσφέρομαι μάλιστα να σου δίνω ένα φυτό για κάθε κοτρώνα που θα βγάζεις, μπας και σε πάρουμε πίσω από τα νύχια της σατανικής δύναμης που σε τραβάει στα νταμάρια.
Άντε και καλή φώτιση πρόσεχε θα κάνουμε βουντού για να ξεραθούν οι λαχανόκηποι σου [/QUOTE]

Πάνο δεν έχεις πρόβλημα υβριδισμού μ' αυτά τα είδη, και δεν έχει να κάνει με την επιθετικότητα (πράγματι τα demasoni είναι πιο "ζόρικα" και θέλουν κατα την γνώμη μου περισσότερα λίτρα)αλλά με την συγγένεια των ειδών.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01626 seconds with 11 queries