Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 05-02-15, 13:05
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

παιδιά καλημερα,

ο καθένας έχει τον τρόπο του κ δεν το λέω κακοπροαίρετα.

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι όντος μερικοί είναι "απόλυτοι" σε βαθμό κακουργήματος μερικές φορές που όσο καλοπροαίρετα κ αν θες να το δεις , απλά ΔΕΝ!!!

ο οποιοσδήποτε φίλος μπορεί να έχει κάνει ένα λάθος , ακόμη κ τραγικό

κ μόνο ότι είναι μέλος εδώ κ ανάρτησε μερικές φωτογραφίες κ ήθελε να το μοιραστεί μαζί μας , δεν ειναι κακό , αντιθέτως θα το έλεγα οτι είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!

Μπορεί κάποιοι να ασχολούνται χρόνια , κάποιοι να νομίζουν ότι οι Γκουρού των ενυδρείων , αλλά σίγουρα με όποιο καλό σκοπό κ αν πας να βοηθήσεις κάποιον για να βελτιώσει κάτι αλλά του το λες με ένα τρόπο λίγο απότομο να το πω , λίγο σαρκαστικό κ ειρωνικό...

σίγουρα ο άλλος στραβώνει κ βέβαια δεν ασχολείται άλλο!!!

πολλές φορές έχω ακούσει την κλασική λέξη "ψαρόσουπα" όπου κ στην πραγματικότητα μπορεί να ειναι κ η πιο ακριβής , αλλά σε ένα νέο μέλος που δεν ξέρει το ύφος του καθενός , σίγουρα η φράση "έχεις κάνει μια τέλεια ψαρόσουπα , πάρτα πέτα τα κ ξανά απο την αρχή" είναι πολύ αποτρεπτική φράση.

ακόμη κ ψάρια που έχουν ίδια χαρακτηριστικά στα νερά τους αλλά το ένα είδος ειναι απο Β.Αμερική κ το άλλο ειναι απο Ασία , κ αυτό για μένα ειναι ψαρόσουπα!!

το δευτερο κ κύριο πράγμα είναι ότι ο άνθρωπος έκανε μια παρουσίαση , πήρε μερικά σχόλια , έγραψε άλλη μια φορά ότι θα κάνει χρήση τύρφης κατι τετοιο κ βέβαια μετά ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕ ΞΑΝΑ!!!

νομίζω ότι καλό είναι να είμαστε λίγο προσεχτικοί για το πως μιλάμε γενικότερα , άσχετα αν νέο μέλος ή ακόμη κ παλαιότερο μέλος.
Οι καιροί είναι δύσκολοι , όλοι τραβάμε τα ζόρια μας καθημερινά κ αν έχουμε ένα ενυδρείο να ασχολούμαστε για να χαλαρώνουμε κ μπαίνουμε εδώ για να γίνονται να τα νεύρα μας φιτίλια τότε , αστα βράστα

κ μπορεί ο Δισκους φαν να έχει δίκιο κ μπορεί να είναι απότομος αλλά είπε κ μια λέξη που κ εμένα δεν μου άρεσε κ δεν κατάλαβα γιατί το είπε, αναφέρομαι στην λέξη "επίδειξη" συγκεκριμένα είπε "Ο εν προκειμένω συνχομπίστας... ΔΕΝ ενδιαφέρεται να βοηθηθεί... έχει την άποψη του και την επιδεικνύει.

στην αναφορά περι νερών κ το θέμα του CO2 ο άνθρωπος ήδη απάντησε το εξής : "ellenikus : Ναι σκεφτομαι να βαλω τυρφη στο εσωτερικο φιλτρο.Το διοξειδιο το σταματησα μιας και τα φυτα που εχω δεν ειναι απαιτητικα εκτος απο την αλτερναθερα η οποια ομως δενβτην βλεπω να πιανει"

αρα δεν νομίζω οτι ΔΕΝ θέλει να βοηθηθεί απλά αρχίσαμε όλοι κ γράφαμε στο καπάκι ο ένας μετά τον άλλο

Είναι όμως ένα θέμα που νομίζω πρέπει να το προσέξουμε λίγο.. θα βγάλουμε στο τέλος το όνομα του φόρουμ που διώχνει κόσμο!

νομίζω ότι αυτό ΔΕΝ το θέλει κανείς...

μφχ
Πολύκαρπος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01796 seconds with 11 queries