Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 13-09-13, 13:27
Το avatar του χρήστη George C
George C Ο χρήστης George C δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-03-2007
Περιοχή: Γέρακας
Μηνύματα: 84
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από genecr Εμφάνιση μηνυμάτων
1. αν ήταν να έβαζα κάτι (για ψυχολογικούς λόγους) θα έβαζα egg-crate http://www.greenstouch.com/africanlakes.htm φαίνεται στην 1 φώτο. to dow όταν αρχίσουν να το ξεθάβουν τα ψάρια δε θα φαίνεται όμορφο.
2. πάρε άμμο από οποιαδήποτε καθαρή παραλία. προσωπική συμβουλή να την βράσεις όσο κουραστικό και αν είναι.
3. με καλή κυκλοφορία στο βυθό και τίποτα λαθρεπιβάτες σαλιγκάρια δε θα έχεις πρόβλημα.
4. τις πέτρες να τις στηρίξεις καλά. μην τις κολλήσεις.
Το link που έβαλες πολύ ωραίο. Το έχει κάνει πολύ όμορφο ο τύπος. Κάπως έτσι θέλω να το κάνω!
Αυτό εδώ είναι απ' ότι κατάλαβα; Σε πλαστικό, γιατί της φωτογραφίας είναι αλουμινένιο.



Άντε να βρω τώρα στην Αττική καθαρή παραλία...
Θα πάω στο pet shop να πάρω αραγωνίτη.
Πόσο καλή κυκλοφορία να έχω στο βυθό;
Έτσι πως το είχα στημένο και οι δύο σωλήνες του εξωτερικού φίλτρου ήταν από τη δεξιά πλευρά. Πώς αλλιώς μπορώ να το κάνω;
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το καλό στα νερά της Αφρικής

στις ερωτήσεις
1.ψυχολογικός είναι ο λόγος. Τον έχω ξεπεράσει και δεν βάζω τίποτα.
2.απάντησε σωστά ο genecr. Άμμο θαλάσσης ή (και) ψιλο αραγωνίτη για να λειτουργεί σαν buffer (όταν ph/σκληρότητες είναι ήδη ψηλά δεν επηρεάζει τίποτα)
3.+1 στον genecr (θα χρειαστείς έναν κυκλοφορητή και το 2026 αν δεν έχεις και το εσωτερικό του Rio είναι ανεπαρκές)
4. κάποιοι τις κολλάνε με σιλικόνη αλλά με το πρόβλημα που λέει κι ο ΚΚΚουραμπιές. Αν προσέξεις να "κουμπώνουν" καλά μεταξύ τους δεν θα έχεις πρόβλημα.
Ωραία, καταλήγουμε σιγά-σιγά.
1,2 και 4 είμαστε ΟΚ.
3. Το εσωτερικό φίλτρο της Juwel το έχω καταργήσει και το έχω αφαιρέσει και τελείως από το ενυδρείο!
Οπότε έχω μόνο το 2026. Ο κυκλοφορητής τι επιπλέον κάνει; Επιπλέον ροή; Ουσιαστικά την κίνηση που κάνει η αντλία δεν κάνει; Απλά δε φιλτράρει το νερό. Σωστά;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη George C : 13-09-13 στις 13:27 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01955 seconds with 11 queries