Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 27-11-11, 22:02
filebox Ο χρήστης filebox δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-10-2010
Περιοχή: Πάτρα
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Πήγα πρόσφατα στον τύπο στην Πατρέως και πέρα από την ενοχλητική συμπεριφορά του (σε αγνοεί και όταν τελικά σου μιλάει είναι σαν να σου κάνει χάρη) είδα δύο-τρία πράγματα που δεν μου άρεσαν.

Πρώτον έχει κάτι ποτηράκια σαμπάνιας με χρωματιστή άμμο στον πάτο και μονομάχους μέσα οι οποίοι είναι εμφανώς ταλαιπωρημένοι αν όχι έτοιμοι να ψοφήσουν. Τα ψάρια είναι τόσο στριμωγμένα που είναι ή με το κεφάλι προς τα κάτω ή προς τα πάνω και αδυνατούν να στρίψουν ή να κουνηθούν. Το ποτήρι δεν τα χωράει έστω να στέκονται ευθεία. Στα περίπου 8-10 ποτήρια τα 2 ψάρια ήταν ανάποδα και βαριανάσαιναν.

Τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω 1-2 ψάρια από μερικά που ξέρω ότι χρειάζονται schooling και μου είπε πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Τον ρώτησα μάλιστα μήπως πχ τα ζεμπράκια είναι γκρουπόψαρα και χρειάζεται να πάρω παραπάνω για να είναι άνετα και επέμεινε πως δεν χρειάζεται.

Μάλιστα σε έναν άλλο πελάτη που πέτυχα την ώρα που διάλεγε ψάρια πούλησε γύρω στα 5-10 διαφορετικά ψάρια από 1-2 κάθε είδος για ένα ενυδρείο 10-15 λίτρα που το πήρε αγκαλιά φεύγοντας.

Φαντάζομαι πως σε όσους δείξουν ότι ξέρουν ή τους ξέρει ήδη φέρεται διαφορετικά για να τον προτείνουν άτομα από εδώ. Προφανώς είναι επαγγελματίας και θέλει να πουλήσει αλλά αν αυτός είναι ότι καλύτερο έχουμε στην Πάτρα την πατήσαμε...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01581 seconds with 11 queries