Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #78  
Παλιά 22-04-09, 18:45
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exetlaios Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά δεν παλεύεστε.4-5 άτομα είμαστε εδώ για να συζητάμε την τρέλα μας να βοηθιόμαστε και να αλληλοσυμπληρωνόμαστε στους προβληματισμούς μας αλλα και να μοιραζόμαστε τις ευχάριστες στιγμές της λίμνης.Θα με συγχωρέσετε αλλά αν και νεότερος τολμώ να πώ ότι συζητήσεις σχετικά με ποιος την έχει πιο μεγάλη .....την λίμνη και τα συναφή δεν ταιριάζουν εδω μέσα.Όσες περισσότερες απόψεις ακούγονται τόσο το καλύτερο.Κρίση έχουμε όλοι και ο καθένας επιλέγει.Δεν υπάρχει κάτι κακό με αυτό.Και πάλι συγνώμη γιατί δεν είναι δική μου δουλειά να κάνω τέτοιες παρεμβάσεις αλλά.....


Φίλε μου exetlaios όλα αυτά που λες είναι σωστά . Αλλά……
Αν ο καθένας αρχίσει να λέει ότι νάνε θα δημιουργηθεί μια σύγχυση σε κάθε αναγνώστη που προσπαθεί να μάθει κάποια πράματα για της λίμνες.
Ο Άνδρος και κάποιοι ακόμα εδώ μέσα μιλάνε με επιχειρήματα και αποδείξεις με πολλές φωτογραφίες,
συχνές παρεμβάσεις ,
αναφέρονται σε πράματα που βλέπουν τα ματιά μας αναλύοντας τα,
μας αναλύουν των μηχανικό εξοπλισμό που έχουν στην λίμνη τους ,
ποσό καιρώ τρέχει η λίμνη τους,
για την υγειά των ψαριών τους και ένα σωρό πράγματα που τους κάνουν πιστευτούς .

φυσικά μπορεί να είναι και όλα ψέματα αλλά πιστεύουμε και κρίνουμε σε αντιθέσει με άλλους που ποτέ δε δείχνουν.
1.. φωτογραφίες από την λίμνη που έχουν
2.. τι Μηχανισμό φιλτρανσης έχουν
3.. Τι Τύπο αντλίας έχουν
4.. Ποσά ψαριά έχουν
5.. Πως πάει η ζωή στην λίμνη τους
6.. Πως έχει εξελιχτεί από τότε που πρώτο έκαναν την παρουσίαση της λiμνης τους , αν εχουν κανει παρουσιαση.
Και παρόλα αυτά μπορούν να σου πούνε ένα σωρό πράγματα χωρίς να λένε ποτέ για την δική τους λίμνη!!!!!!.
Έχουν ζητηθεί να γίνουν παρουσίαση πραγμάτων που λένε οι ίδιοι αλλά ποτέ δε έδωσαν απαντήσεις πάντα αποφεύγουν προκλητικά να παρουσιάσουν αυτά τα οποία λένε.
Έχουνε φτάσει σε σημείο άνθρωποι εδώ μέσα με λίμνες (πετυχημένες) να τραβάνε τα μαλλιά τους με αυτά που ακούνε.
Και δύστυχος ποτέ δε βλέπουν.

Θεωρό ότι δεν είναι απαραίτητο να έχει κάποιος εμπειρία να πει μια γνώμη σε κάτι αλλά να αμφισβητείς ανθρώπους με πείρα και αποδείξεις πάνω σε αυτό που λένε , χωρίς ποτέ εσύ να έχεις παρουσιάσει την δουλειά σου είναι απαράδεκτο.

Φυσικά κάποια πράματα στηρίζονται σε γνώσεις και διάβασμα μελέτη παρατήρηση σε λιμνες φιλών, συζητήσεις με φίλους πάνω σε λίμνες Κτλ,
Αλλά πιστεύω ότι δε μπορείς να είσαι ισοπεδωτικός σε όλα επειδή εσύ έχεις μάθει κάτι.

Κανείς δεν τα ξέρει όλα απλά κάποιοι μιλάνε με αποδείξεις και άλλοι με θεωρία κάτι που έχει διαφορά .

Μια και είναι το θέμα του φίλτρου
Εγώ ανέφερα ότι για τους χ ψ λογούς θα προχωρήσω σε αυτό το τρόπο και ελπίζω όλα να πάνε καλά. Δεν νομίζω να μπορώ να επιβάλω των συγκεκριμένο τρόπο φιλτραρίσματος σαν τον καλύτερο τρόπο αν δε το δοκιμάσω και βγάλω τα συμπεράσματα μου .
Όπως όταν εσύ στο σχεδιάγραμμα σου που ανέλυες πως ήθελες να κανείς το δικό σου diyφίλτρο σου είπα ότι ξέρεις και εγώ σκέφτομαι ένα παρόμοιο τρόπο και ίσως κάνουμε κάτι ενδιάμεσο ενώνοντας ίσως της τεχνικές μας. Τονίζοντας ότι δε μπορώ να σου πω αν θα παει καλα γιατι δεν είναι δοκιμασμένο.
Υπάρχουν άλλοι που έχουν μαγικό τρόπο φιλτραρίσματος αλλά δε τον παρουσιάζουν !!!!! γιατί? Αν όντος δεν έχουν σκοπό να τον παρουσιάσουν πως τους επιτρέπουν να κάνουν τέτοιου είδους απαράδεκτες παρεμβολές μονό και μονό να φανούν ότι έχουν γνώση ???
χωρίς αποδείξεις ποιος θα τους πιστεψει????

Σε ένα φόρουμ γνώσεις χωρίς αποδείξεις είναι λόγια του αέρα.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02349 seconds with 11 queries