Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 04-05-10, 20:58
Το avatar του χρήστη johnbaz
johnbaz Ο χρήστης johnbaz δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-01-2010
Περιοχή: ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ
Μηνύματα: 344
Arrow

[QUOTE=johnbaz;437195]να καλησπερισω με την σειρα μου ολο το forum.ηταν θυμαμαι 1995 που αρχισε να μπαινει σιγα σιγα το μικροβιο για αυτο το τοσο ενδιαφερον χομπι.οπως οι περισσοτεροι ετσι κ γω ξεκινησα με μια γυαλα με χρυσοψαρα.επειτα οσο περναγε ο καιρος διαπιστωνα οτι το ενδιαφερον μεγαλωνε κ εβλεπα οτι μπορουσα να ασχοληθω με κατι μεγαλυτερο.στην συνεχεια απεκτησα το πρωτο μου ενυδρειο 40λιτρο με ψαρια οπως γκουραμι,κλοουν,αγγελοψαρα κ διαφορα αλλα(με πολλα λαθη).μετα ηρθε το 100σταρι οπου εχω ακομα κ σημερα σε αναμονη καποια στιγμη να φτασω στο μεγαλο μου ονειρο των 300λιτρων.επειτα απο παυση 5χρονων λοιπον,γαμο,απωλεια του πατερα μου κ.α,ηρθε η στιγμη να ξαναλειτουργιση.ειναι αφιερωμενο στον πατερα μου που εχασα πριν 1,5 χρονο,οπου ηταν η μεγαλη του αδυναμια κ το ξεκινησαμε το χομπι μαζι.σε αυτο το ξεκινημα δεν θα ξεχασω την συμβολη ολων σας γιατι πραγματικα μαθαινουμε συνεχεια πραγματα απο ανθρωπους που διαβασαν,επαθαν,εμαθαν κ μοιραζουν απλοχερα τις συμβουλες τους.σας ευχαριστω πολυ κ θα προσπαθω να βελτιωνομαι συνεχεια. Υ.Γ συγνωμη για τις ληψεις αλλα η μηχανη δεν βοηθαει!
Πληροφορίες

Διαστάσεις:80χ35χ35
Όγκος:98λ
Κατηγορία:κοινωνικο
· Φυτά:cryptocoryne wendtii green and brown
· Cryptocoryne x willisii
· COCO SHELL MIT JAVAFARN+ JAVAMOOS
· Cryptocoryne crispaula var var balansae BACOPA MONNIERI,anubias,ehinodorus bleheri-argentineris

Ψάρια / Άλλαείδη:5 tiger barbus,2 skalari,2 γατοψαρα,3 denisonii
Διακοσμητικά υλικά:ξυλα,χαλικιλεπτοκοκο
(χαλίκι, ξύλα κ.λ.π.)
Φόντο:μπλε φοντο
Φωτισμός:1 τ8 18w,1 ledoταινιαγια moonlight
Διάρκειαφωτισμού:daylight 16:00-24:00,moonlight 21:00-03:00
Φιλτράρισμα:eheim 2236
Θερμοστάτης:100watt rena
Λίπανση:φωσφορος-σιδηρος,ταμπλετες
Παροχή CO2:-

Παράμετροι:

pH:6,8
Γενικήσκληρότητα (GH):>7
Ανθρακικήσκληρότητα (ΚΗ):3
Αμμωνία (ΝΗ3):0
Νιτρώδη (ΝΟ2):0
Νιτρικά (ΝΟ3):25
Αλλαγέςνερού:30λιτρα ανα εβδομαδα
Θερμοκρασία:27co
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02129 seconds with 11 queries