Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 10-02-06, 13:16
Το avatar του χρήστη panos73
panos73 Ο χρήστης panos73 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-02-2006
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 136
Προεπιλογή

Σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου.

Η τελευταια μετρηση για το νερο ηταν αμμωνιο 0.5mg/lt αμμωνια πραγματικα επιπεδα 0.08mg/lt και νιτριτης κατω απο 0.3mg/lt και ph 8.5(συμφωνα με τα τεστ της sera).Την σκληροτητα δεν την μετραω γιατι η Θεσσαλονικη και ειδικα οι ανατολικες περιοχες εχουν πολυ σκληρο νερο.

Οπως ειπα και στο πρωτο μηνυμα εβαλα παραπανω ψαρια για να μειωθει η επιθετικοτητα και ειχε αρκετα καλο αποτελεσμα,βεβαια δεν ξερω τι θα γινει οταν μεγαλωσουν τα καινουργια ψαρια,αλλα εχω ελπιδες καθωτι ακομη και τα labidochromis μου ειναι αρκετα επιθετικα τα δυο απο τα τρια τουλαχιστον.Tα venustus ειναι οντως επιθετικα.Αυτη τη στιγμη ειναι περιπου 7cm.Τα μικρα μπλε ριγωτα ψαρακια δεν πρεπει να ειναι demasoni γιατι εκεινα εχουν πιο εντονο μπλε χρωμα και εκτος αυτου οι ριγες των δικων μου ειναι πιο τριγωνικες (ξεκινωντας απο τη ραχη προς τα κατω).Πηρα τεσσερα ελπιζοντας να πετυχω περισσοτερα θηλυκα.Το μεγεθος τους αυτη τη στιγμη ειναι περιπου 3.5 με 4 cm.Aν βγουν τελικα περισσοτερα αρσενικα τα οποια γινονται κιτρινα ωριμαζοντας θα τα δωσω.
Επισης ηθελα να σε ρωτησω γιατι να βγαλω τα φυτα.
Τελος οσον αφορα το χαλικακι ενας αλλος πιο σημαντικος λογος που το εβαλα ηταν για πιο γρηγορο στρωσιμο επειδη το ειχα στο προηγουμενο μου ενυδρειο με αμερικανικες κιλιδες.
Περιμενω απαντηση σου.
Τα υπολοιπα μελη καποια γνωμη;Εκτος και αν τα εχω κανει τοσο χαλια και δεν αξιζει να συζητηθει καν.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01564 seconds with 10 queries