Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 16-11-16, 00:05
Το avatar του χρήστη jstiva
jstiva Ο χρήστης jstiva δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-10-2005
Περιοχή: ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Μηνύματα: 139
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην jstiva
Προεπιλογή

Να ξεκινήσω με την σειρά από τον Τάκη. Σίγουρα θα εκμεταλλευτώ κάποια στιγμή την πρόσκληση σου να έρθω να δω από κοντά τις κατασκευές σου. Θα ήταν μεγάλη μου παράλειψη αν δεν το έκανα, λόγω του ότι μένουμε πολύ κοντά. Εννοείται πως και εγώ σε περιμένω να δούμε μαζί τον χώρο από κοντά.

Να συνεχίσω και να πω ότι ένα τόσο μεγάλο ενυδρείο δεν το καλοβλέπω ως φυτεμένο, πρώτον γιατί ποτέ στο παρελθόν δεν κατάφερα να έχω φυτά χωρίς σαλιγκάρια (που με εκνεύριζαν πάρα πολύ) και δεύτερο εκτός του κόστους θέλει και χρόνο - που δεν έχω - για φροντίδα των φυτών. Και θέλω ότι κάνω να το κάνω σωστά και ξέρω σε κάποια πράγματα που μπορώ να φτάσω και που δεν μπορώ.

Το μεταχειρισμένο 400άρι είναι σαφώς η οικονομικότερη λύση. Μπορεί τελικά να καταλήξω και εκεί, αλλά δεν θα έχω την χαρά της δικής μου κατασκευής. Για μένα μετρά περισσότερο το ταξίδι παρά ο προορισμός.

Με πείσατε για τα 30 εκατοστά να τα εγκαταλείψω σαν ιδέα. Τελικά ίσως πρέπει να δω κάτι κοντύτερο και πιο φαρδύ. Για να μην σας κουράζω όμως επαναλαμβάνοντας τα ίδια πράγματα, πρέπει να δω τον χώρο από κοντά, να πάρω το μέτρο ανα χείρας και να το δω. Μπορεί ακόμη να φτιάξω και μια πρόχειρη "μακετα" με κούτες. Κάτι τέτοιο όμως είναι εφικτό από τον καινούριο χρόνο. Το σπίτι - επαναλαμβάνω - μόλις σήμερα υπογράψαμε το συμβόλαιο αγοράς και ο παλιός ιδιοκτήτης θα φύγει σε δύο μήνες. Αποτελεί δε ολόκληρο ένα μεγάλο πρότζεκτ ιδιοκατασκευών και προσωπικής εργασίας - λεφτά δεν υπάρχουν (πάλι καλά που το αγόρασαμε) - κομμάτι του είναι και το ενυδρείο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01721 seconds with 11 queries