Θέμα: βοηθεια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #67  
Παλιά 08-11-16, 14:25
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EPANTAZ Εμφάνιση μηνυμάτων
Τρεις μερες..τροφη ριχνω
Δεν εχω τπτ αλλο...ουτε μπολι...
Ουτε τα φυτα τα εχω βαλει μεσα.
Ειναι μονο με χαλικι ριζες κ πετρες.

Ερωτηση...μπορω να βρω μπολι αλλα δεν ξερω αν το ενυδρειο απο οπου θα τα παρω ειναι σωστα στημενο. Θα ψάξεις - ζητήσεις από χομπίστα μέσα στο φόρουμ ή από κάποιο γνωστό σου που έχει αρκετό καιρό ενυδρείο που λειτουργεί απροβλημάτιστα, πέρασε αρρώστιες τελευταία κτλ. Μπορείς να βάλεις και αγγελία στο φόρουμ ζητώντας μπόλι απ[ό κάποιο μέλος που βρίσκεται κοντά σου.
Το ρισκαρω;?; Δε θα πάρεις κατά τύχη για να ρισκάρεις, θα ψάξεις σωστά.
Δευτερον...ο πετσοπας προτεινε καποιο υγρο που ειχε ετοιμα βακτηρια...αυτα τι ειναι;?τα εμπιστευομαστε;? Εγω το πρώτο μου ενυδρείο το έστρωσα με βακτήρια. Οι απόψεις είναι διφορούμενες γύρω από τα βακτήρια και κατά πόσο αυτά κάνουν δουλειά. Αν κάνεις σωστά τη διαδιασία, δε βλέπω κάποιο πρόβλημα. Ο καλύτερος, πιο γρήγορς και πιο αποτελεσματικός τρόπος, είναι πάντως το μπόλι.
Επισης...ειπαμε ελαφροπετρα για το φιλτρο...αν βρω μεγαλα κομματια ελαφροπετρας...θα μπορουσα να τα βαλω μεσα για διακοσμηση ;? Υπάρχει περίπτωση να σου επιπλέουν. Αλλά γιατί να βάλεις ελαφρόπετρες και οχι άλλα πετρώματα που τα βρίσεκις και πιο εύκολα; αν το θέμα σου είναι το βάρος, μπορείς να βάλεις πέτρες λάβας που είναι και όμορφες και ελαφριές και βρίσκεις και εύκολα.
-------------------------
αδέρφια βοηθάτε......μπορώ να έχω καποιες απαντήσεις?
-------------------------
έχω αγχωθεί....χαλάρωσε, δεν είναι πυρηνική φυσική
.....αυτά
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01525 seconds with 11 queries