Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 02-11-16, 23:27
Το avatar του χρήστη gouliermos
gouliermos Ο χρήστης gouliermos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2016
Περιοχή: ΡΕΘΥΜΝΟ
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

BORKED

Τώρα νομίζω οτι φαίνεται
Όπως θα δείτε στο βίντεο ήταν πολλά είδη μαζεμένα. .. μετά απο λίγο καιρό άφησα μόνο δύο σκαλάρια, δύο κλόουν και πεντε έξι ΣΑΕ . Τα σκαλάρια ταίριαξαν μετά την αραίωση του πληθυσμού και γένναγαν πολύ συχνά, τα αυγά όμως χανόταν απο τα φύλλα κάθε φορά και υπέθετα οτι τα ίδια τα καταβρόχθιζαν πρίν να εκκολαφθούν... μέχρι που με μεγάλη έκπληξη κατάλαβα οτι τα αυγά ήταν ο μεζες των ΣΑΕ... το χειρότερο ήταν οτι το διαπίστωσα ένα βράδυ μετα απο μια κουραστική μέρα οποτε βρήκα το θηλυκό ξεκοιλιασμένο να προσπαθεί να σωθεί απο το φονικό κοπάδι, εν ολίγοις τα ΣΑΕ έφαγαν τα αυγά μαζί με την κοιλία του λίγο πριν τα γεννήσει , δεν ξέρω αν έχετε ακούσει κάτι σχετικό πάντως αν δεν το έβλεπα δεν θα το πίστευα.

Ναί έχεις δίκιο , και το corydoras δεν κάνει ούτε τα υπόλοιπα και σίγουρα θα τα ανταλλάξω σε πρώτη ευκαιρία δεν το συζητώ , όμως δεν έχω ακόμα καταλήξει σε τί ακριβώς.

Όσο για τα νιτρικά με έχουν ανησυχήσει κι εμένα.. αν και κρατάω μια επιφύλαξη λόγω των τεστ με στικ που κανω , αφού η τιμή δεν αλλάζει ακόμα και μετά απο μεγάλη αλλαγή νερου.. νομίζω οτι θα πάρω κάποιο υγρό τέστ για να είμαι σίγουρος.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Κλεόβουλος : 03-11-16 στις 08:26 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries