Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 09-09-16, 17:48
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή .

Oχι δεν θελει ντε και καλα 2λιτρο μπουκαλι,εγω χρησιμοποιω τετοια για να βαζω πιο πολυ μειγμα+να κραταει πολυ καιρο
Για τις δοσολογιες που αναφερεις μια χαρα ειναι το 1,5λιτρο!
Εγω τωρα σε 2λιτρα μπουκαλια βαζω 500γρ κιτρικο με 900μλ νερο και 500γρ σοδα με 100 μλ νερο..
Οπως βλεπεις αναλογικα βαζω πολυ λιγοτερο νερο για να ειναι δυνατο το μειγμα,ετσι ωστε μολις πεσει η πιεση στο Β μπουκαλι με τη σοδα και τραβηξει κιτρικο κατευθειαν να γινει η αντιδραση και να σταματησει..
Το χα δοκιμασει και με καθολου νερο στη σοδα,αλλα μου ανεβαζε σταδιακα την πιεση στο 4, μαλλον λογω πολυ δυνατου μειγματος..Επισης παρατηρησα πως το σωληνακι στη σοδα πρεπει να φτανει εντελως μεχρι κατω για να μη μενει η σοδα αδιαλυτη..
Ενα αλλο θεμα που ειχα μετα ηταν η σταθεροτητα της παροχης με χρηση ηλεκτροβανας..Αφου πρωτιστως αλλαξα την μικρομετρικη μετα πηρα αυτον τον diffuser http://www.ebay.com/itm/181443585155...%3AMEBIDX%3AIT
και βρηκα την υγεια μου,ειχα δοκιμασει 3-4 γυαλινους πριν και ολως περιεργως ειχα θεμα με την παροχη..
Εμενα το μειγμα με τα 2λιτρα μου κραταει 50-60 μερες με 1,5 φυσ./δευτ 10 ωρες τη μερα!Πιστευω ειναι καλα..

Ο diffuser που παραθετεις ειναι εξωτερικος ριακτορας,οτι καλυτερο δηλαδη,αρκει να τον κανεις να σου δουλεψει σωστα με το φιλτρο σου
Οσο για το σωληνακι υψηλης πιεσης δεν καταφερα να βρω το λινκ δεν το κρατησα..
Ελπιζω να βοηθησα
__________________
Θέμης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01427 seconds with 10 queries