Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #106  
Παλιά 22-08-16, 13:27
manos3 Ο χρήστης manos3 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-02-2016
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 624
Προεπιλογή

Είχα χρόνο χθες και μιας και είχε μεγαλώσει αρκετά το μικρό ψαράκι είπα να το μεταφέρω στο κυρίως ενυδρείο. Το έπιασα με μία απόχη και το έβαλα μαζί με τα άλλα, στην αρχή όλα καλά, δεν του έδωσαν σημασία. Μετά από λίγο βλέπω και το είχε στο στόμα του το μεγάλο . Δε μπόρεσε να το κατεβάσει και το έβγαλε, ευτυχώς δε φαινόταν να έχει πάθει κάτι σοβαρό, λίγο έσκισε το ραχιαίο πτερύγιο.

Είπα να μην το βάλω στο προηγούμενο ενυδρείο, δεν ήθελα να στήσω καινούργιο και γι' αυτό πήρα ένα μπουκάλι, έκανα τρύπες για να κυκλοφορεί το νερό, το έβαλα μέσα και το κρέμασα στο κυρίως ενυδρείο. Σκοπός είναι να το κρατήσω εκεί για 2 βδομάδες να μεγαλώσει κι άλλο και μετά να ξαναδοκιμάσω…

Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν το έχω έτσι περιορισμένο? Έχω μια 15λιτρη γυάλα που θα μπορούσα να στήσω αλλά δεν έχει στρωμένο φίλτρο (μπορώ να βάλω μπόλι από το μεγάλο) και δεν μπορώ να βάλω σύστημα ψύξης οπότε οι θερμοκρασίες θα ανεβαίνουν πολύ. Στο μεγάλο ενυδρείο από την άλλη έχω έλεγχο της θερμοκρασίας αλλά δεν έχω καλή κυκλοφορία νερού μέσα στο μπουκάλι…
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  fish 1.jpg
Εμφανίσεις:  233
Μέγεθος:  47,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  fish 2.jpg
Εμφανίσεις:  239
Μέγεθος:  43,5 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01422 seconds with 12 queries