Θέμα: atoll
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #331  
Παλιά 09-08-16, 14:10
Το avatar του χρήστη leonardos
leonardos Ο χρήστης leonardos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-10-2015
Περιοχή: Πρεβεζα
Μηνύματα: 1.102
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas82 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σάκη εμείς μόνοι μας το κανουμε δύσκολο ,πλέον με τα μέσα που υπάρχουν δεν υπάρχει δικαιολογία για καποιον να μην έχει ενα πολυ ομορφο και αξιοπρεπές σύστημα , θα ηθελα να επιστησω την προσοχή σε κάτι που παρατηρώ τον τελευταίο καιρό..έχω παρατησει πως δίνονται συμβουλές πολλες φορες απο χομπίστες (για το κομματι του θαλασσινου παντα) που ειναι λανθασμένες είτε επειδή δεν υπάρχει η αναλογη εμπειρία απο πίσω ή οι γνώσεις είτε επειδή εσκεμμένα δεν λέγεται ολόκληρη η αλήθεια και μιση αλήθεια ειναι ψεμα και αυτό ειναι πολυ σοβαρό για εμένα γιατι νιωθω πως παραπλανοντε οι φιλοι μου.
Απευθύνομαι στους θαλασσινούς καταρχην και στα υπόλοιπα παιδια εννοείται ,μην αφήνεται να σας παραμυθιαζει ο καθένας , ακουστε ναι κρίνετε βασή των πράξεων γιατί αυτες μιλανε δυνατοτερα απο τα λόγια οπως μου ειπε ενας καλος μου φίλος και από αυτό που εχει να σας παρουσιάσει
και υοθετιστε γνώσεις και τεχνικές με γονιμο τρόπο , αυτον που δουλευει στον καθένα.
δεν μπορω να συμφωνισω περισσοτερο ειναι μια μεγαλη αληθεια!!!!! το προβλημα της ειναι οτι κοστιζει λιγακι και λογο κρισης πολλοι ψαχνουν για γκουρου που θα τους δωσουν λυσεις με αρχικα λιγα λεφτα (αλλο που στο τελος θα δωσουν περισσοτερα αλλα κανενας νεος δεν ξερει στην αρχη και ειναι ερμεο της τυχης... που θα πεσει και ποιον θα ακουσει )

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Είπες μεγάλη αλήθεια φιλαράκι !
παρόλο που υπάρχει εξοπλισμός να κάνεις παπάδες πλέον η παραπληροφόρηση και το promotion έχει ανέβει σε πρωτοφανή επίπεδα!
Η κρίση έκανε πολλούς χομπιστες κράχτες-έρμαια μαγαζιών!
το να ειναι καποιος κραχτης μαγαζιου δεν ειναι ποντα κακο Σακη (αλλο που δεν μου αρεσει σε καθαρα φορουμ ερασιτεχνων να ειναι τετοι κραχτες) το κακο ειναι οταν προμοταρουν πραγματα αχριστα ενγενη επικοινδυνα για το ενυδρειο και καποιες φωρες και πανακριβα χωρις κανενα οφελος.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από voas Εμφάνιση μηνυμάτων
συμφωνώ παιδιά απολύτως με αυτά που είπατε!
δεν ειναι δύσκολο να καταλάβεις τους ανθρώπους που μιλάνε με διχαλωτη γλωσσα και εχουν δολο!
μπορεί στην αρχη προς στιγμήν να την πατήσεις αλλά ένας υγιώς σκεπτόμενος
άνθρωπος θα καταλάβει οτι κάτι γίνεται!
τέτοιου είδους άνθρωποι ειναι με ημερομηνία λήξεως αλλά το κακό εχουν προλάβει να το κάνουν στην αρχή!
έπειτα λέει ο λαός μας οτι ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!
το φομουμ μας δόξα σοι ο θεός ειναι καταρτισμένο απο σοβαρούς ανθρώπους (οοο σε ευχαριστω πολυ ΝΙκο χαχαχαχα ) με γνώσεις και γνώμονα τους την διαφάνεια την αμεροληψία αλλα και την αγάπη τους για το χόμπι μας,έτσι είναι πιο εύκολο να απομονώσεις τέτοιου είδους ανθρώπους σε ενα υγείες περιβαλλον!!
ΝΙκο σαφος και θα τους καταλαβεις το προβλημα ειναι αφ ενως τι ζιμια θα εχουν προλαβει να σου κανουν (ψυχολογικη και χρηματικη) αφ ετερου να βρεις τη δυναμη μετα να ψαξεις για ανθρωπους που αξιζουν και να μπορεσεις να τους εμπιστεφτεις!!!

Γενικα τον κυνδυνο τον εχουν οι νεοι στον χορο οι οποιοι δεν εχουν μετρα συγκρισης και γνωσης και ειναι πολυ δυσκολο να κρινουν ιδικα οταν κανουν μια ερωτιση και του απαντανε δυο παλοι και ο ενας τους λεει ετσι και ο αλλος αλλοιος και μετα πλακονονται για ο ποιος εχει δικιο. απο την αλλη βεβαια καλο ειναι να ακους παντα καποιον που εχει να σου διξει κατι... και οταν λεω κατι ενοω κατι χειροποιαστο!!! εδω παντος στο φορουμ νομιζω και εγω οτι το επιπεδο ειναι πολυ καλο και η βοιθεια αμεση και αποδικνιεται παντα σωστη οποτε μια χαρα μας βρισκω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01995 seconds with 11 queries