Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 30-06-16, 09:24
Το avatar του χρήστη panos84
panos84 Ο χρήστης panos84 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 28-06-2005
Περιοχή: Γιαννιτσα
Μηνύματα: 451
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην panos84 Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην panos84 Send a message via Skype™ to panos84
Προεπιλογή Μηπως χανει η μπουκαλα?

Εχω μια 5κιλη απο πυροσβεστηρα κ οταν την ειχα στο 200λιτρο μου εκανε κανα 10μηνο να αδειασει.Η ενδειξη στο μανομετρο οπως διαπιστωσα οτι μετα το 35 καπου αρχιζει κ πεφτει πολυ πολυ γρηγορα.Σωστα δεν εχω θεμα με αυτο.
Το θεμα μου το εβαλα καθως ακουσα απο 2-3 φιλους οτι σε αυτους αυτο το αποτομο κατεβασμα της βελονας συμβαινει απο το 50 προς τα κατω,πραγμα που δε μου συνεβει 10 χρονια τωρα παρα μολις την τελευταια φορα.Εγω λεω μηπως καπου χανει και αυτοι λενε ειναι φυσιολογικο.Τωρα να πω κ την αλλαγη που εγινε.....το διοξειδιο το παρεχω σε 500 λιτρα.
Θελω να ρωτησω μαλλον σε καποιον που εχει 5κιλη μπουκαλα κ 500 λιτρα ενυδρειο,πόσο καιρο τον παει και δευτερο απο ποια ενδειξη η βελονα στο μανομετρο αρχιζει κ πεφτει τοσο γρηγορα.

*Θεωρω οτι εχουν λαθος ή μπορει να συμβαινει αυτο εξαιτιας της μεγαλης ποσοτητας αεριου που φευγει σε μικροτερο χρονο.

*Προϋποθεση για το χρονο λειτουργιας της 5 κιλης ειναι οτι στο ενυδρειο διατηρειται το CO2 στα 30ppm περιπου!
Περιμενω αγωνιωδως κ με περιεργια τις απαντησεις σας.
__________________
http://www.daniel-studios.gr
450lt καρδιναλοι-ροδοστομοι-οτος-auneus φυτεμενο
110lt ραμιρεζι ζεύγος
240lt Ν.caudopunctatus
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01458 seconds with 11 queries