Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 30-12-05, 14:12
Το avatar του χρήστη george
george Ο χρήστης george δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 4.692
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από filoxenos
Και όλα αυτά, μόνο και μόνο γιατί όταν ήμουν μικρός και με στέλνανε οι δικοί μου στα αγγλικά, εγώ έκανα κοπάνα και πήγαινα για μπιλιάρδο...
Eλπιζω οτι οταν ησουν μικρος να μην επεσες και στην χυτρα με το μαγικο φιλτρο γιατι τοτε να παμε ολοι να κρυφτουμε για να μην μας δειρεις κιολας

Απαντωντας και εγω καλοπροαιρετα λοιπον σε αυτα που ειπες θα επρεπε πρωτα να ρωτησεις..να μαθεις και μετα να μιλησεις.
Αυτα τα περι "αλλων φορουμ" και τα "για να γραψει το κοντερ" να τα απευθυνεις σε αλλους και οχι σε εμενα.Γιατι και προσεκτικα διαβασα τι ρωτησες αλλα και απαντησα (σε πρωτη φαση) δινοντας μια -αν το θελεις-καλοπροαιρετη συμβουλη για την οποια δεν νομιζω να διαφωνεις.
Για το εξης απλουστατο λογο :
Το ξερεις οτι οι νεοτεροι στον χωρο λογω της ελλειψης εμπειριας,της λαθος πληροφορησης και της καθοδηγησης απο "επαγγελματιες" του χωρου ριχνουν μεσα στο ενυδρειο τους "την Αρτα και τα Γιαννενα" με καταστροφικες τις περισσοτερες φορες συνεπειες.
Για αυτο ειπα και το "σε πρωτη φαση" γιατι μετα ανοιξα την ιστοσελιδα της aquarium pharm για να διαβασω και να σου απαντησω επειδη οπως ειπες "αγγλικα γιοκ".

Στην πορεια με καλυψαν αλλοι και δεν συνεχισα.
Αν ομως επειμενεις οτι δεν καλυφθηκες μεταφραζω απο την εν λογω ιστοσελιδα :
Δεν απομακρυνει την αμμωνια αλλα την κανει "μη-τοξικη" για τα ψαρια.
Δεν επηρεαζει την βιολογια του φιλτρου.

Επισης προσθετω εγω (που ξερω και θελω να σου απαντησω) :
Eιναι και αντιχλωριο και απομακρυνει χλωριο και χλωραμινη απο το νερο που βαζουμε στην διαρκεια μιας αλλαγης.
Δεν περιεχει προσθετα οπως aloe vera ή αλλα παρομοια που οπως λεγεται προστατευουν τα ψαρια ουτε και ηλεκτρολυτες που σε περιπτωσεις στρες βοηθουν στην σωστη αναπνοη και λειτουργια των βραγχιων.


Αυτα ... εγραψα αλλο ενα ποστ
__________________





Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη george : 30-12-05 στις 14:22
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02518 seconds with 11 queries