Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #132  
Παλιά 01-06-16, 17:58
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε φίλο μου μάλλον χάλασε ο αισθητήρας (όπου και αν τον ρυθμίσει δεν κλείνει, ενώ μέχρι χθές δούλευε κανονικά). Μπορεί να βρει από πουθενά και να τον ενώσει μόνος του? (φαίνεται στο βίντεο στο 6:45). Δηλαδή να βρει ένα καλώδιο με αισθητήρα θερμοκρασίας στην άκρη και να κόψει το παλιό/ενώσει το καινούριο.

ΥΓ: Ψάχνει βέβαια και την απόδειξη για να το πάει πίσω (ας ελπίσουμε ότι έχει όπως πρέπει 2 χρόνια εγγύηση και δεν θα έχουμε μα και μου). Πήραμε από ένα o καθένας μας πέρσυ την άνοιξη.


Μιας και είχα ξεχάσει να απαντήσω.

Το jbl coolcontrol του φίλου μου, το αντικατέστησαν με νεο τα pet city αφού ήταν μέσα στην εγγύηση, αλλά χάλασε και το νέο σχετικά γρήγορα (μέσα σε ένα μήνα και μετά το δούλευε με χρονοδιακόπτη, μιας και βαρέθηκε το τρέξημο πάλι με την εγγύηση κλπ... το προηγούμενο πριν του χαλάσει του κράτησε 1 χρόνο αλλά με λειτουργεία ένα καλοκαίρι και λίγο από το επόμενο που και χάλασε).

Η ερώτηση είναι η εξής:

Μπορεί να χαλάνε οι αισθητήρες αν μπαινοβγαίνουν μέσα στο νερό; Γιατί ο φίλος έτσι έκανε, κάθε βδομάδα που έκανε αλλαγή νερού και σήκωνε το καπάκι, έβγαινε και ο αισθητήρας εκτός νερού. Εμένα πχ είναι το 3ο καλοκαίρι που θα δουλέψει και ακόμα κανένα πρόβλημα, αλλά όλα αυτά τα χρόνια, χειμώνα καλοκαίρι, ο αισθητήρας είναι βουτηγμένος στο νερό και δεν έχει βγει εκτός ποτέ.
__________________
Urban Mood: https://www.youtube.com/watch?v=pS0ClD5LJ7o
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01610 seconds with 11 queries