Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 20-05-16, 18:25
Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-09-2015
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Καλησπέρα, διάβαζα το άρθρο και ξεκίνησα με τον ίδιο τρόπο κι έβγαλα τ αυγά και τα έχω βάλει σ ένα 15λιτρο, δυστυχώς παρόλο που δεν έβαλα θερμοστάτη αφού λες ότι στους 18-20 είναι καλύτερα, εμένα κάτω από 23 δεν μπορεί να πέσει η θερμοκρασία στο ενυδρείο γεννήστρα. Σήμερα λοιπόν που γύρισα από ταξίδι είδα ότι υπάρχουν γύρω στα 20-30 ψαράκια, έβαλα μισή ταμπλέτα που έχω για γατόψαρα κόκκινη, έχω και μία για ψάρια βυθού πράσινη, μπορώ να χρησιμοποιώ κι αυτή εναλλάξ; Πόσες ώρες να αφήνω την ταμπλέτα; Νερό αλλάζω κάθε μέρα μετά το τάισμα ή κάθε 2-3 μέρες και σε τι ποσοστό; Το κυρίως ενυδρείο είναι φυτεμένο, λόγο διοξειδίου και λιπασμάτων έχει διαφορετικές συνθήκες απ τη γεννήστρα παρόλο που το νερό με τα αυγά ήταν απ αυτό, λογικά τώρα που δεν τρώει διοξείδιο και λιπάσματα η σύσταση του νερού έχει αλλάξει, δεν πειράζει που θα μπαίνει νερό απ το ενυδρείο με διαφορετικές παραμέτρους; Ευχαριστώ εκ των προτέρων, βοηθήστε με γιατί πρώτη φορά βλέπω μικρά ψαράκια και θα στεναχωρηθεί κι η γυναίκα μου και προ πάντων τα παιδάκια μου αν τα χάσουμε, τουλάχιστον αν μπορέσουμε να γλιτώσουμε μερικά, ευχαριστώ.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01405 seconds with 11 queries