Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 24-12-05, 12:53
Το avatar του χρήστη georgesa
georgesa Ο χρήστης georgesa δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 11-11-2005
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 51
Προεπιλογή

Δυστυχως τα πραγματα εχουν παρει το μορφη χιονοστιβαδας φιλοι μου,σημερα εφυγε και το δευτερο αγγελοψαρο,το ενα γκουραμι εχει εμφανη ασπρα μικρα σημαδακια (πιθανο ick) και το δευτερο μετα απο ενα σημαδι με κατι σα φουσκωμα εβγαλε σημερα αυτα που φαινονται στη παρακατω φωτο.Και τα δυο ξυνονται πλεον συνεχως.Τα υπολοιπα ψαρακια (2 ζεβρες και 5 γκαπυ δεν εχουν δειξει κατι αναλογο,μαλλιστα χθες ειχαμε και γενητουρια απο μια γκαπινα
Μολις γυρισα απο το pet shop οπου διεγνωσε τη ασθενεια (κατι με μυκητες) και μου εδωσε το omnipur sera το οποιο ηδη εβαλα σε αναλογια 22 σταγονες ανα 20 λιτρα,το νερο φυσικα πρασινησε και θα το αφησω ετσι για 3-4 ημερες μαξιμουμ 7 ,αυξηση θερμοκρασιας στους 29 απο τους 26 και μετα ενεργος ανθρακας και αλλαγη νερου.

Θα ηθελα πραγματικα τη γνωμη σας στη φωτο που ακολουθει(αναγκαστηκα να κανω οξυνση ευκρινειας στο Photoshop διοτι ηταν αρκετα θολη και δεν φαινονταν εντονα τα μαυρα στιγματα) και γενικοτερα μια αποτιμηση για αυτα που εχω πραξει μεχρι στιγμης.
Α ξεχασα να σας πω και τις σημερινες μετρησεις (αφου τελικα πηρα και το τεστ αμμωνιας της aquarium pharmaceuticals
.
αμμωνια βασει χρωματικου δεικτη μεταξυ 0-0,25(δεν ηταν ξεκαθαρο το χρωμα ουτε προς το ενα ουτε προς το αλλο δεικτη.
Νο3 μεταξυ 10-20
Ph 7,6



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgesa : 24-12-05 στις 20:54
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01639 seconds with 10 queries