Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #272  
Παλιά 18-04-16, 09:30
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Καλή εβδομάδα σε όλους παιδιά.

Μετά τις αλλαγές που έκανα στο ενυδρείο, έχω αρχίσει να προβληματίζομαι σχετικά με την ιδανική θέση τοποθέτησης των εισόδων - εξόδων των φίλτρων.
Θα μου πείτε ότι η θέση τους είναι ανάλογα τις ανάγκες του ενυδρείου. Δηλαδή τοποθέτηση πετρών, φυτών, κτλ… και γενικά παρατηρείς το πώς κινούνται τα υπολείμματα και που μαζεύονται και ανάλογα τα βάζεις.
Πολύ σωστό αυτό βέβαια, αλλά επειδή ψάχνω ένα γενικό «μπούσουλα» και διαβάζοντας διάφορα post έχω την εξής απορία:
Είναι καλύτερα όταν έχεις πάνω από 1 φίλτρο (2 ή 3 φίλτρα) και κυκλοφορητή, να βάζεις όλες τις εξόδους από την μία πλευρά του ενυδρείου και τις εισόδους από την άλλη ?
Ή μήπως θα πρέπει να είναι κάπως όπως στην εικόνα που έχω βάλει και δείχνει το νερό να κάνει έναν κύκλο (κυκλοφορεί δηλαδή σε όλο το ενυδρείο) και ανάλογα μπαίνει στην μια ή την άλλη εισαγωγή ?
Επίσης θα ήθελα να επισημάνω ότι από τη στιγμή που έβαλα τον κυκλοφορητή οι κιχλιδίτσες μου, πηγαίνουν και στήνονται κόντρα στην έξοδο του κυκλοφορητή και απολαμβάνουν να τις χτυπάει στη μούρη τους.
Μιλάμε ότι κάνουν ολόκληρη σειρά
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  τοποθέτηση φίλτρων in - out.jpg
Εμφανίσεις:  167
Μέγεθος:  22,0 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01467 seconds with 12 queries