Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 14-04-16, 14:59
Το avatar του χρήστη Νικολακης
Νικολακης Ο χρήστης Νικολακης δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-04-2016
Περιοχή: Αθηνα,καλλιθεα
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Πες μας πιο πολλές πληροφορίες , όπως φίλτρο , μετρήσεις , θερμοκρασία, διαστάσεις ενυδρείου.
Το φιλτράκι που βλέπω μάλλον είναι μικρό, θα συμφωνήσω και με τον Θοδωρή (Nazgul) βγάλε όλα τα διακοσμητικά, εκτός το ότι μπορεί να βγάλουν τοξικά στο νερό πιάνουν χώρο και τα ψάρια έχουν ανάγκη τον χώρο αυτό. Γιατί όντως το ενυδρείο είναι οριακά μικρό. Στη πλάτη ένα μαύρο χαρτόνι θα δείξει καλύτερα. Για βυθό μπορείς να βάλεις χοντρή μαύρη άμμο ή ψιλό μαύρο χαλίκι, γιατί τα χρυσόψαρα τους αρέσει να σκάβουν. Θα ήταν καλύτερα να σκεφτείς για κάποιο μεγαλύτερο ενυδρείο, διάβασε το link που σου έβαλε ο Σταύρος (stav)
Ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση σου.εχω σκοπο να παρω ενα 120-200lt ενυδρειο απλα λογο εγκαταστασης σε αυτο το σπιτι μονο 1 μηνα το καθυστερω λιγακι ακομα.τωρα απο μετρησεις εχω τις εξης 1)ph:7.8 2)αμμωνια:0 3)νιτρωδη:0 4)νιτρικα:10 και απο αλλαγες νερου κανω το 30% καθε 4 ημερες με προετοιμασια του νερου 24ωρες πριν.η θερμοκρασια του ενυδρςιου κυμενεται απο 20-22βαθμους.οσο για το φιλτρο μου ξερω οτι ειναι μικρο απλα εχω σκοπο να το αλλαξω με εξωτερικο λιγο πριν αλλαξω ενυδρειο για να το στρωσω και να μπουν τα ψαρια κατευθειαν στο καινουριο.το ενυδρειο κου ειναι 60cm μηκος ,40cm πλατος και 35cm υψος.νομιζω ειναι 63λιτρα συνολο αν δεν κανω λαθος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01502 seconds with 11 queries