Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 04-04-16, 11:14
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από globalzero Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν υπάρχει απλά.

όλα μπορεί να βγάλουν πρόβλημα και όλα μπορεί σε βάθος χρόνουν να κάνουν θόρυβο.

Και μη βγει κανείς και αρχίζει και λέει για τα κινέζικα eheim classic κλπ.
Φίλε μου, συμφωνώ ότι όλα σε βάθος χρόνου (ή ακόμη και καινούργια λόγο αστοχίας υλικού, κτλ...) για τον "Α" ή τον "Β" λόγο μπορεί να βγάλουν προβλήματα. Το θέμα είναι το ποσοστό των προβλημάτων που βγαίνουν.
Πχ, γράφεις εσύ ότι το τάδε φίλτρο έχει πρόβλημα με την φτερωτή, και το γράφουν και άλλοι 10 ή 20 ή... , ή δεν το γράφει κανένας άλλος και ίσα ίσα που κάποιοι άλλοι γράφουν καλύτερες κριτικές.
Αυτό δεν σου λέει εσένα κάτι ?
Και επειδή είναι αδύνατον να τα έχεις δοκιμάσει εσύ ή ο οποιοσδήποτε όλα τα φίλτρα, δεν είναι καλύτερα να γράψει ο καθένας για αυτά που έχει δοκιμάσει και ξέρει ?
Δεν θα βοηθηθούμε περισσότερο έτσι?

Εγώ πχ, έχω το Fluval 406 & το Astro 2212. Το μεν Fluval κάνει θόρυβο, έχει καλή ποιότητα κατασκευής στα πλαστικά μέρη του, και έχει δυνατή ροή. Το δε Astro-2212, είναι εντελώς αθόρυβο, είναι εύκολο στην συντήρηση, γέμισμα, κτλ.. αλλά τα πλαστικά του δεν είναι σαν του Fluval, και η ροή του δεν είναι τόσο δυνατή.
Προσοχή δεν αναφέρω το θέμα τιμής, γιατί αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό (κάποιος μπορεί να θέλει να δώσει 1000 ευρώ και να τα θεωρεί λίγα και κάποιος τα 50 ευρώ να τα θεωρεί πολλά).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01426 seconds with 11 queries