Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 07-12-05, 02:28
Το avatar του χρήστη livel
livel Ο χρήστης livel δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-12-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Τρελη ιδεα !

Κατ' αρχην μια θερμη καλησπερα σε ολους.

Καινουργια στο forum, μολις σημερα εκανα εγγραφη και πραγματικα εμεινα κατενθουσιασμενη !

Σε ενα απο τα θεματα του forum, διαβασα για ενα καινουργιο μαγαζι, το water inn. Ε λοιπον το επισκεφθηκα 2 ωρες αφοτου διαβασα το post, και με τα οσα ειδα εκει περα μου σφηνωθηκε μια τρελη ιδεα !

Τι εννοω : Πηρα την μεγαλη αποφαση να κατασκευασω κατ' ιδιαν ενα δικο μου ενυδρειο, περιπου στα 400 litra χωρητικοτητα. Και οταν λεω κατασκευη, εννοω εξ ολοκληρου. Στο παρελθον ο φιλος μου, μου ειχε φτιαξει ενα ενυδρειο, περιπου στα 150 λιτρα, αλλα ενω δεν ραγισε το γυαλι στις ενωσεις, αυτο συνεβη καπου στο κεντρο. Αυτο υποθετω συνεβη επειδη το κρυσταλο δεν θα ειχε το καταλληλο παχος και συνοχη για τη συγκεκριμενη δουλεια.

Αυτο ομολογουμενως μας απογοητευσε, και ετσι καταφυγαμε στην ευκολη λυση της αγορας ετοιμου ενυδρειου.

Λογω ομως περιορισμενων οικονομικων, σκεφτηκα πως θα ταν πολυ ομορφο, δημιουργικο, και ελπιζω πιο οικονομικο, το να κατασκευασω το δικο μου ενυδρειο.

Ως εκ τουτου αγαπητοι φιλοι θα χρειαστω την βοηθεια σας!

Κατ' αρχην την αποψη σας αν κατι τετοιο ειναι εφικτο
Και κατ' επεκταση εαν και εφοσον ειναι εφικτο, βημα βημα, τα καταλληλα υλικα και τον τροπο κατασκευης !

Σας ευχαριστω εκ των προτερων, καθε συμβουλη καλοδεχουμενη

φιλικα Νικη
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01468 seconds with 11 queries