Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 27-01-16, 16:44
ForshakeN Ο χρήστης ForshakeN δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2016
Περιοχή: Thessaloniki
Μηνύματα: 1
Talking Νέος στα Φυτεμένα (Ερωτήσεις).

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι νέος στά Φυτεμένα και έχω μερικές απορίες.Ημουν για αρκετά χρόνια κάτοχος 90λιτρου ενυδρείου αλλα είχα μεσα Oscar και αργότερα guppies και οι απαιτήσεις δεν ήταν τοσες πολλές σε σχέση με ενα φύτεμενο η τουλάχιστον μπορεί εμένα να μου φαίνονται αρκετες μιας και τώρα αρχίζω και μπαίνω στο κλίμα.

Έχω ένα μικρο ενυδρείο στα 25 λίτρα 40χ25χ25 και σκέφτομαι σαν project στο aquascape να βάλω carpet Monte Carlo + πέτρες μέσα στυλ Iwuagumi από εκεί και πέρα ένα μικρο Power Filter Αquaclear 20 και φωτισμό Led που να καλύπτει τις απαιτήσεις του Micranthemun monte carlo.

Τωρα σχετικά με τις ερωτήσεις.

Τι αλλο φυτο μπορει να συνδυαστεί σε iwagumi?

Εχει κανεις καποια προταση για Φωτισμο Cliplight που να καλυπτει αυτες τις απαιτήσεις ως τωρα βρήκα αυτο

http://www.solidrop.com/product/finn...cliplight.html
και περιμένω απο την εταιρία να μου στήλει τα Lumens του συγκεκριμενου φωτιστικου.

Η προσθήκη Co2 πρέπει να είναι καθημερινή??
Τι με συμφέρει περισότερο ετοιμο kit diy Co2 η να παρω καμια ετοιμη αδεια μπουκαλα πυροσβεστήρα να κανω τις μετατροπες και απλα να πηγαινω να την γεμίζω?

Απο τεστ τι χρειαζομαι PH KH και με βαση αυτον τον πινακα θα βλεπω και τα επιπεδα Co2?Και καθε ποσο θα πρεπει να κανω τα συγκεκριμενα τεστ σε ενυδρειο?


Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  co2 levels.jpg
Εμφανίσεις:  340
Μέγεθος:  123,5 KB


Tα λεγόμενα Drop Checker ποσο συχνα πρεπει να τα χρησιμοποιεις?

Σχετικα με την λίπανση τι θα χρειαστώ και καθε ποσο θα πρεπει να βάζω?

Τελος για τον ταπητα υποστρωμα τυπου Powder + dry start για ξεκινημα ειναι οτι καλυτερο?

Aυτα

Φιλικα
Νικος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02326 seconds with 12 queries