Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 29-11-15, 22:40
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από energy52 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εμενα ευκολοτερος μου φαινεται αυτο ο τροπος, να πατησουν περιμετρικα στον πατο.Κι οι αποψεις διιστανται απ οτι διαβαζω, πολλοι υποστηριζουν πως κολλημενα περιμετρικα ειναι σαν να υπαρχει ηδη μια κοντρα, οποτε και πιο σιγουρο,αλλοι παλι λενε το αντιθετοΑλλα μη το λες ισως το λαθος σου να μην ηταν αυτο αλλα βεβαια κι οι γνωμες των πιο εμπειρων μετρανε περισσοτερο!!

Για μας τους ερασιτέχνες είναι πολύ πιο εύκολο τα τζάμια να πατάνε στη βάση, γιατί με το βάρος τους και μόνο τα τζάμια κάνουν σχεδόν τέλεια επαφή, το θέμα αντοχής είναι μεγάλη κουβέντα


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Mitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
να ρώτήσω και εγώ κάτι που δεν έχω διαβάσει πουθενα

στις κάτω κόντρες πριν μπούνε πώς αφαιρούμε την σιλικόνη απο την ένωση του ενυδρείου? ή μήπως την βάζουμε αποπάνω?
Εννοείται πως αφαιρείς τη σιλικόνη με προσοχή να μη χαλάσεις τη σιλικόνη που ενώνει τα κάθετα τζάμια με το πάτο, αλλά αν βάλεις χαρτοταινία είναι καλύτερα γιατί θα μείνει καθαρό το σημείο αυτό. Και ο λόγος που πρέπει να είναι καθαρό από σιλικόνη είναι για να κολλήσει καλύτερα η κόντρα στο κάθετο τζάμι. Είμαι της άποψης πως οι κάτω κόντρες πρέπει να μπαίνουν μαζί με τα κάθετα τζάμια, δεν ενοχλούν σε κάτι, το αντίθετο, θα κολλήσουν όλα μαζί. Οι πάνω κόντρες αφού στεγνώσει καλά η σιλικόνη στα κάθετα τζάμια
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01465 seconds with 11 queries