Θέμα: κοστος??
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 11-11-05, 11:31
Το avatar του χρήστη mmbuna
mmbuna Ο χρήστης mmbuna δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2004
Περιοχή: Άγιος Στέφανος
Μηνύματα: 402
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην mmbuna Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην mmbuna
Προεπιλογή

Σπύρο μου έχω και εγώ ξεκινήσει στο μονοπάτι του αλμυρού (reef, οχι fish-only) και από τον Μάιο ψάχνω ότι βρω σε καλή τιμή, σιγά σιγά να είμαι έτοιμος κάπου μετά τις γιορτές.
Γιατί τόσος χρόνος θα αναρωτηθείς? Δεν είναι φυσικά απαραίτητο, αλλά είχα χρόνο, και δεν είχα χρήματα (γάμος, παιδί, νέο σπίτι από τον Δεκέμβρη'04 μέχρι σήμερα)
Οπότε: απίστευτο διάβασμα, και μάλιστα όχι τόσο στα ζωντανά ακόμα, (εκεί θα πρέπει να φρίξω στο διάβασμα μάλλον μέχρι να πάρω χαμπάρι τι και πως και με ποιόν) αλλά σε διαφορετικά setup, εξοπλισμό, σχεδιασμό ενυδρείου, ροών, αυτοματισμών κλπ, αλλά ακόμα και στον σχεδιασμό του χώρου του. Έξτρα ρεύματα, αποχετεύσεις κλπ...

Προσπαθώ να στήσω ένα ενυδρείο 550-700 λίτρα, με σαμπ κλπ, και να μην ξεπεράσω τα 4.000 Ευρώπουλα κατα πολύ. Σε αυτά τα λεφτά ΔΕΝ έχω συμπεριλάβει ζωντανά (ψάρια, κοράλια κλπ) μόνο μέχρι ζωντανό άμμο/βράχο και φυσικά όλον τον εξοπλισμό. Φυσικά δεν πρέπει να υπάρχει DIY φόρουμ που να μην έχω επισκευθεί και διαβάσει! Όπου μπορούσα να γλυτώσω σημαντικά ποσά, το έξαψα.

Στο τέλος θα δώσω μια ανάλυση του οικονομικού θέματος, γιατι και εμένα με τρόμαξαν κάτι τιμές που άκουσα 30/50 Ευρώ ανα λίτρο, αλλά φαίνεται ότι μάλλον θα μου βγεί κάτω από αυτόν τον 'μπούσουλα'...

Είδωμεν...
__________________
eLearning Industry Learn all about Corporate eLearning


Γιάννης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries