Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 10-05-15, 07:37
Το avatar του χρήστη samgr
samgr Ο χρήστης samgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2012
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 190
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tolee Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνω με τον φιλο..... φτιαξε ρε σαμ ενα 300αρι να το χαρεις... λεφτα και χωρο εχεις μην τσιγκουνευεσαι.....
σταμάτα το τρολάρισμα ρε , και κοίτα να βρεις εσύ χώρο για να το βάλεις γιατί αν καταλάβει η δικιά μου ότι θα μείνει σε μας , μάλλον θα μου ανοίξει χώρο για να το βάλω

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sakis Papadopoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
Απο θεμα λειτουργικοτητας θα εχεις ενα θεματακι.
Εμενα μου αρεσει σαν σκεψη.φυσικα αμα μπορεις να εχεις ενα μεγαλυτερο καντο τωρα.
Τεσπα μερικα ζοανθακια και αλλα lps και softies θα μπορουσαν να μπουν εύκολα....
Κάπως έτσι το φαντάζομαι.Άμμος και πάνω της ένας βράχος στη μέση στολισμένος με τέτοιους οργανισμούς !!!

Έκανα ένα τεστ : Έβαλα από κάτω (στη θέση του μελλοντικού sump ), ένα δοχείο και μέσα σ αυτό μία πολύ δυνατή αντλία για τα λίτρα .Δούλεψαν όλα κανονικά εννοώ δεν είχα διαρροές, το μόνο όταν σταμάταγα την αντλία μου επέστρεφε το νερό του ενυδρείου στο sump .Ερωτήσεις:

α)Υπάρχει βαλβίδα ανεπίστροφης (ή όπως αλλιώς θα μπορούσαν να το λένε στα υδραυλικά ή στα ενυδριακά ) για τόσο μεγάλη διάμετρο όσο το αλφαδολάστιχο ? (Κάτι τέτοιο μου κάνει ? , έχει δοκιμάσει κανένας ?)

β)Μπορώ να βασιστώ στη δύναμη πλυντηρίου της αντλίας ώστε να εξοικονομήσω σε ωφέλιμο χώρο από wave maker στο main tank ?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries