Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 22-04-15, 12:28
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή ..

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos84 Εμφάνιση μηνυμάτων
Νιτρικα μετρησες?
Μαλλον δεν εχεις νιτρικα.
Νιτρικα εχω αρκετα δεν πεφτουν κατω απο 15-20 αφου κανω και δυο αλλαγες νερου τη βδομαδα μερικες φορες αναλογα,γεννησαν τα γκαπυ και τα μικρα εχουν μεγαλωσει αρκετα
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχεις πολυ φως. Αυτο που βλεπω ειναι ελλειψη co2. Το φως ειναι αυτο που καθοριζει ποσο λιπασμα και co2 χρειαζονται τα φυτα. Μειωσε το φως ειτε αλλαζοντας λαμπα ειτε καλυπτοντας μερος της λαμπας με αλουμινοχαρτο ειτε βαλε φυτα επιφανειας.


Τα φυτα σου πεινανε. Εαν θες να κρατησεις τι φως αυτο χρειαζεται co2 και προγραμμα λιπανσης.


Εγω σε ιδια λιτρα με εσενα εχω 24 watt και μπουκαλα/ λιπανση. Σε αλλο ενυδρειο 80λιτρα εχω 30 watt χωρις ομως co2.
Αμα εχω πολυ φως μια χαρα, ο φωτισμος ειναι που αναβαθμιζεται δυσκολα πιστευω σε μαμισιο καπακι
Φιλε μου η λαμπα ομως ειναι pl κι οχι Τ5-Τ8 ξερω γω δεν εχει διαφορα;
Δεν θελω να επεμβω στο καπακι για την ωρα και να μειωσω φωτισμο οποτε..
diy co2 και λιπανση;
Λες να παρω εκτος απο flourish γενικο που εχω και potassium;;
Κι αφου εχω πολυ φως γιατι η rubin χανει το κοκκινο χρωμα και σταματα;λογω co2 και λιπανσης;
Παντως πιο συγκεκριμενα τωρα ριχνω 0,7 μλ flourish χωρισμενο σε 6 μικροδοσεις τη βδομαδα..Φοβαμαι και τις αλγες...
ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis_aqua : 22-04-15 στις 12:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01378 seconds with 11 queries