Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 01-11-05, 09:35
Το avatar του χρήστη silveraro
silveraro Ο χρήστης silveraro δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-09-2004
Περιοχή: Athena
Μηνύματα: 90
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από γαυρος
λοιπον, υπαρχει μουφα πιβισι, που με ενα ρακορ ανα πλευρα-φυσικα βιδωτα- σου επιμηκυνει τον σωληνα.
ειναι 100% σιγουρο αφου το χρησιμοποιω χρονια.
υπαρχει επισης βανα σε ιδια μορφη.
τωρα το 2 σε ενα δε ξερω κατα ποσον υπαρχει.
.σε περιπτωση που δε βρεις ομως, τραβας 2 σωληνες για το σαμπ, η αν θες, ριχνεις και τους 2,
να χυνονται σε μια διπλασιας διαμετρου σωληνα, αν δηλαδη εχεις 2 3,5αρες, τις χωνεις μεσα σε μια 7αρα η 8αρα, τουλαχιστιν 10-15 εκατοστα μεσα, και κανεις δουλεια σου.
αν κανεις το δευτερο, οι 2 μικροτερες σωληνες πρεπει να ζεσταθουν και συμπιεστουν στα τελευταια 10-15 εκ, με τροπο ωστε να γινουν πλακε, για να μπουν καλυτερα στη μεγαλη.
Για την πρώτη περίπτωση πιστεύω οτι θα έχω πρόβλημα γιατί στην πλάκα απο πλεξιγκλάς με τις τρύπες απο τις οποίες θα ρέει το νερό ομοιόμορφα στις βιόσφαιρες υπάρχει όπως ήδη ξέρουν κάποιοι ενα σημείο στο κέντρο χωρίς τρύπες για να γίνεται η κατανομή του νερού σε όλο το μήκος και πλάτος της εν λόγο πλάκας. Οπότε το να ρίξω και τους δυο σωλήνες επάνω είναι λίγο δύσκολο γιατι πιστεύω οτι θα χάσω ακριβώς αυτό που αναφέρω παραπάνω, δλδ την ίση κατανομή του νερού επάνω στην πλάκα. Δεν είμαι σίγουρος για αυτό που λέω, ας ακούσουμε και μερικές απόψεις.
Για την δεύτερη περίπτωση ο προβληματισμός μου είναι ο εξής : εφόσον εισχωρήσουν οι δυο σωλήνες μέσα σε αυτόν τον σωλήνα με την μεγαλύτερη διάμετρο δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα μελλοντικά με τον καθαρισμό των δυο μικρότερον σωλήνων?
Υπάρχει κάποιος που να ξέρει με σιγουριά εάν υπάρχει κατάστημα εδώ στην Αθήνα με τέτοια είδη ή τελικά εάν υπάρχει κάτι στο Internet γιατί ούτε και εκεί μπορώ να βρώ κάτι. Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries