Θέμα: 180lt project
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 24-02-15, 17:55
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Hobbit Εμφάνιση μηνυμάτων
Συγνομη το καπακι ενοουσα.Το καπακι εχει νευρα μεσα γυρω-γυρω και εκει ενα βιδομενο το plexiglass παχους 4mm.Τα corian ειναι κολλημενα με κολλα για corian 2 συστατικωνκαι το corian με το τζαμι με σιλικονη για ενυδρεια.Το τζαμι το προσθεσαμε για ασφαλεια ελπιζω να μην σπασει.
Άλλου είδους ασφάλεια έχει το securit που δεν κάνει για ενυδρεία, είναι ασφαλές να μη τραυματίσει (να μη σφάξει δηλαδή) , για αυτό διαλύεται.
Επειδή είναι ψηλό το ενυδρείο σου αυτό που φοβάμαι είναι το χαμηλό σημείο, μήπως να έβαζες καμιά κόντρα εσωτερικά στο πάτο, έτσι και αλλιώς θα μπει η άμμος/χαλίκι και δεν θα φαίνεται, το υπόλοιπο δεν το φοβάμαι γιατί δεν έχει και πολύ μεγάλο μήκος.
Τώρα για το καπάκι δεν φαίνεται καθαρά αλλά επειδή έχω φτιάξει κάποια καπάκια από πλέξι έχω δει που χωλαίνει αυτό το υλικό.
Αλλά βρε φίλε δεν μας έδειξες λεπτομέριες από το φίλτρο, για αυτό πρέπει να μας πεις λεπτομέριες, αν βάλατε φλατζες για να το μονώσετε, πως είναι τα χωρίσματα και αν είναι μονωμένα, πάχος του πλεξιγκλας κλπ. απο τη φωτό δείχνει φοβερή κατασκευή, μη μας αφήνεις έτσι στα κρύα του λουτρού
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01505 seconds with 11 queries