Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #101  
Παλιά 07-02-15, 00:22
Narvian Ο χρήστης Narvian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-10-2014
Περιοχή: Ευβοια
Μηνύματα: 54
Προεπιλογή

Παιδια ναι οκ δεν ειναι οτι καλυτερο αισθητικα ομως .. πλεον δουλευει
Ειχα πολυ μεγαλο θεμα με το παλιο φιλτρο και τα κλασε και το αλλαξα

Το φιλτρο οπως δουλευει δινει 2 λιτρα το λεπτο ενω μπορει και 3 - 3.5
Ενω αν δεν εχει 5-7 εκατοστα διαφορα υψους με την επιφανεια δεν δουλευει!

Κατα τα αλλα η γκαζοζα ναι δεν ειναι για καποιους ευπεπτη στο ματι ομως εμενα μαρεσει ειναι και προτιμισης λογοι αυτοι περαν της βοηθειας οξυγονωσης

Ο Θερμαντηρας δινει απο 18 βαθμους που ειναι με 19 συνηθως χωρις αυτον
+ 4-5 Βαθμους μεσο ορο εχω 21.5 με 23 με αυτον ειναι 25w σε 55 λιτρα κατω απο 0.5w/lt ακρως βοηθητικος κατα την γνωμη μου και οχι θερμαντηρας καθ ολη την εννοια, και τον εχω να κινουνται σαλιγκαρια και ψαρι, ειναι πιο ενεργητικα με της θερμοκρασιες απλη παρατηρηση μου.

Σιγουρα θα ηθελα να εχω ενα καπακι να βαλω τα φωτα και κατι γυρω γυρω που πετανε ομως τεχνικα πια λογω φιλτρου και λογω αλλων θεματων δεν εχω αποφασισει να κανω μελετη να φτιαξω καπακι

Ταιζω Flakes της tetra για το χρυσοψαρο και καροτο-κολοκυθι τα σαλιγκαρια ασχετα που τρωει και απο αυτα το χρυσοψαρο και του ριχνω πιο λιγα flakes.

Αυτα παντως δεν θα θυσιασω την κατασταση του νερου οπως την βλεπω για λιγοτερη ροη σε αυτα τα λιτρα μιλαμε για 120 λιτρα την ωρα ροη εχω δεν το βλεπω τραγικο ωστε να ενοχλειτε ο βυθος ισα ισα παιζει και με την εισοδο του φιλτρου και το ρευματακι το ψαρι...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01470 seconds with 10 queries