Θέμα: Υποστρωμα
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #141  
Παλιά 24-01-15, 17:20
dimitrisfz1 Ο χρήστης dimitrisfz1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-03-2013
Περιοχή: ΒΟΛΟΣ-ΠΡΕΒΕΖΑ
Μηνύματα: 307
Προεπιλογή

παρελαβα εχτες το χαλικι απο την χωματωτεχνικη(ειχα μιλησει στο τηλ.με τον ιδιο απο εκει και του ανεφερα το θεμα με την αμμο,η απαντηση του ηταν οτι ειχε παιχτει λαθος με τον υπαληλο και οτι εδινε την αλλη χωρις να ξερει,μου εκανε ο ανθρωπος την εκπτωση που ειχε υποσχεθει για την αναστατωση και με καθησυχασε λεγοντας μου οτι θα μου στειλει την σωστη) επλυνα μια μικρη ποσοτητα και την στεγνωσα!την δοκιμασα με το ακουαφορτε και αντεδρασε!!!οχι σε μεγαλο βαθμο αλλα αντεδρασε!εκανε ελαχιστες φουσκαλιτσες και πιο συγκεκριμενα σε κατι μικρα ασπρα κοματακια που ειχε μεσα!αν ριξεις μια-δυο σταγονες ακουαφορτε επανω στο χαλικι θα ακουσεις μονο τον ηχο αλλα αν ριξεις αρκετη ποσοτητα ακουαφορτε μεχρι να σκεπαστει ολα το χαλικι τοτε θα δεις και τις φουσκαλιτσες!ξεπλυνα μια κουπα περιπου χαλικι και το εχω βαλει σε νερο απο την οσμωση και του εκανα μετρησεις!!λοιπον tds 123 kh2 gh 4-5 ph 6
ξαναμετρησα σημερα και εχω tds 147 kh3 gh5-6 ph 7!!
ας ελπισω οτι αυτες οι μικροαλαγες στις τιμες του νερου ειναι επειδη το χαλικι ηταν μουσκεμενο απο το νερο της βρυση που ειναι σε αθλια κατασταση και απλα ανεβασε λιγακι τις τιμες που περνω απο την οσμωση!!θα μετραω καθημερινα και βλεπουμε!!!
Τελικα οτι πληρωνεις παιρνεις!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01362 seconds with 11 queries