Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 13-01-15, 19:33
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Καλησπέρα
Ενδεχομένως το θέμα να εχει συζητηθεί στο παρελθον
Σε γενικες γραμμές θα συμφωνήσω πως σε ευκολα είδη ή σε πραγματα που μας ειναι αχρηστα, πιο λογικό ειναι το "χαριζω" παρά το "πουλάω"

Επειδή ομως κάθε νόμισμα εχει 2 όψεις, η αλλη όψη λεει πως αυτό που εγώ θεωρώ ευκολο, ο άλλος το θεωρεί μέρος του χόμπι
Τι δλδ? Την αναπαραγωγή και την πωληση, ακόμη κι εύκολων ειδών, με σκοπο να βγάλει ενα μικρό ποσό για αγορά τροφών, κλπ

Αν είχα χρόνο μπορεί κι εγώ να το έκανα. Το θεωρώ ωραίο να αναπαραγάγεις κάτι και να το πουλας. Οχι για το κερδος. Αλλα ως διαδικασία

Περισσότερο ανώδυνες είναι οι συγκεκριμένες αγγελίες για όλους μας και περισσότερο επώδυνες ειναι εκείνες στις οποίες πωλούνται χαλασμένα αντικείμενα, άρρωστα ζωντανά ή υπερτιμολογούνται διάφορα

Μην ξεχνάμε πως για να ειναι μια πωληση επιτυχημένη, πρεπει να βρεθεί αγοραστής

Θεωρώ (χωρίς να το στηριζω κάπου) πως στις πωλήσεις εύκολων ειδών, το ενδιαφέρον ειναι μικρό

Θα κλείσω λέγοντας πως δεν ζουμε σε κοινωνία αγίων και πως ειναι καλύτερο να ειμαστε υποψιασμένοι παρά "αγαθοί" (πρώτα απ ολα το λέω στο εαυτό μου!!!)

Θυμήθηκα τώρα εκείνο το παλικαράκι που ως φοιτητής δεν είχε χρήματα να πάρει κάτι ψάρια γλυκού νερου και σήμερα στηνει και ξεστηνει θαλασσινα ενυδρεία...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01762 seconds with 10 queries