Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #137  
Παλιά 02-01-15, 22:45
Το avatar του χρήστη tsoui
tsoui Ο χρήστης tsoui δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2011
Περιοχή: Κατω Πατησια
Μηνύματα: 2.245
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarpijk Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλη χρονια καταρχην θα ηθελα να ρωτησω κατι για τα Pistia που βλεπω σε σενα οτι πανε πολυ καλα.

Σε εμενα δε προχωρανε και πιστευω φταει που εχω καπακι στο ενυδρειο και εξατμιση λογω διαφορας θερμοκρασιας ενυδρειου με θερμοκρασια δωματιου. (ενυδρειο τρεχει στους 24). Λογω εξατμισης τα φυλλα των pistia βρεχονται απο τις σταγονες.

Εσυ δεν εχεις το ιδιο προβλημα?
Καλη χρονια!!
Το καπακι δεν φταιει γιατι και το δικο μου με καπακι είναι όπως επισης και οι σταγονες δεν είναι θεμα αφου τα φυλλα είναι υδροφοβα ,σε εμενα καίγονται τα φυλλα από τις λαμπες όταν μεγαλωνουν η μονη διαφορα με το δικο σου είναι μονο η θερμοκρασια το δικο μου είναι στους 26,5 βαθμούς λιπασματα πιστευω ριχνεις (εγω ριχνω 3ml και 5ml ανα δυο εβδομάδες)οποτε ουτε εκει παιζει κατι πιστευω για να χαλασει η pistia πρεπει να βυθιστεί ολη κατω από το νερο.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsala Εμφάνιση μηνυμάτων
Χρηστο να σου ζησουν τα μικρα!!! Εγω την εχω βγαλει την πιστια δεν αντεχα να μαζευω τα κοτσανια της που σκορπιζαν σε ολο το ενυδρειο. Τωρα δουλευω κερατοφυλλο. Αν και πρεπει να βρω κοριτσια γιατι εχω μονο δυο
Thanxs!Χαχα γιατι ετσι βρε Γιαννη σε εμενα δε μαδαει,σε εχω στο νου μου είναι τρια τελικα καποιο θα είναι κοριτσακι



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Anna10 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου ζησουν Χρηστο και Καλη Χρονια να εχουμε με περισσοτερα γερτρουδια.
Καλη σου χρονια Αννα ότι επιθυμεις!!Σευχαριστω οσο περισσοτερα τοσο καλυτερα

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου ζησουν!

Καλη Χρονια!
Καλη χρονια στρατηγε μου να χαιρεσαι και εσυ τα πιτσιρικια σου!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01566 seconds with 11 queries