Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 29-12-14, 19:56
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

πολύ καλό θέμα!

έχω διάφορα είδη κ στο ταϊσμα τα πάμε καλά!

τα δολαριάκια καθώς κ τα σκαλάρια είναι κάτι σαν τις κοτούλες , σαν με βλέπουν να περνάω απο μπροστά τους , όπου κάτσω κ σταθώ τσουκ όλα απο την μια μεριά!

οι αστακοί ειναι όλοι μεγαλωμένοι στο χέρι κυριολεκτικά (εκτός απο τις γέννες που τις αφήνω ελεύθερες στην φύση)

τα γκαπάκια είναι άλλο είδος κοτόπουλου κ βέβαια αν μπει το χέρι μέσα έχουν το συνήθειο να κάνουν μέχρι κ πίλινγκ ! αλλα αυτό ειναι γενικό χαρακτηριστικό τους!

τα εντλερακια ειναι παιχνιδιάρικα κ ολη μέρα δεν δίνουν σημασία για την παρουσία μου αλλά μόλις ανοίξει το πορτάκι , όλα έρχονται σε μια μεριά. Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ιδέα μου ή οτι τύγχανε επειδή τα τάϊζα κ μαζευόταν αλλα τελικά έρχονται επάνω πριν την ρίψη τροφής!

οι κάβουρες ειναι εξοικειωμένοι πλην τις νεες παραλαβες αλλα κ αυτοι θα στρώσουν , όμως πάντα κ αυτοι κ οι αστακοι έχουν τις δαγκάνες σε μια μερική ετοιμότητα!

οξυρρυγχοι τηλαπιες ειναι κ στην ώρα τους στο σημείο φαγητού άρα είναι άλλο θέμα παρά "αγάπης"

οι γαρίδες δεν... φαίνεται ειναι πιο "κυρίες" αλλά είναι κ πάντα περίεργες αν δουν μια χερούκλα μέσα κ παντα έρχονται κατα πανω του!!!

Ολα τα παραπανω ενυδρεια ηταν με μονο ενα ειδος εκτός απο μερικά που έχουν κανενα αλγοφάγο ή τα κορυντόρας που ειναι σε συγκατοίκηση.. αυτά δεν συγκινούνται καν με την παρουσία μου , όλη μέρα κόβουν βόλτες στο βυθό...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries