Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 27-12-14, 11:42
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

σε ευχαριστώ , αυτό το ξέρω αλλα λέω αν ισχύει κ για αυτόν το ίδιο ή αν είναι καμία εξαίρεση γιατί είδα οτι αυτοί είναι σε διάφορα χρώματα...
επίσης κ οι αστακοί έχουν απο είδος σε είδος διαφορετικό τρόπο αναγνώρισης του φύλλου...

σε ευχαριστώ κ πάλι , θα τον παρατηρήσω καλύτερα κ θα ψάξω να βρω ταίρι του, βασικά τον γλίτωσα απο το στόμα του Χάρου , η καλύτερα απο το στόμα του αλλοδαπού που τον είχε πιάσει κ τον λιγουρευόταν!

αυτή είναι μια κατάσταση που δημιουργεί τεράστιο πρόβλημα στην ανεξέλεγκτη κατάσταση αλιεύματος είτε σε φράγματα ή στην θάλασσα!

Η πλάκα ήταν οτι μου έκανε παρατήρηση ένας του Δασονομείου επειδή θα τον έπαιρνα... κ του λέω καλά ο άλλος θα τον έτρωγε κ ουτε καν του ζήτησες χαρτιά για άδεια ψαρέματος!

είναι κ κατι αλλα παιδιά εδώ κοντά σε εμένα που έχουν μερικούς τέτοιους κάβουρες , εύχομαι να κανουμε ζευγαράκι κ να έχουμε μικρούλια κ να τα αφήσουμε ξανά ελεύθερα..

απο οτι εχω ακουσει -διαβασει , λόγω της αλιείας καθώς κ χρήση φυτοφαρμάκων κλπ πολλά είδη θα τείνουν προς εξαφάνιση.. βέβαια η αιχμαλωσία δεν ειναι το ιδανικότερο αλλά σίγουρα είναι καλύτερα απο την καυτή κατσαρόλα!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries