Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 19-12-14, 09:46
Το avatar του χρήστη no_name
no_name Ο χρήστης no_name δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-09-2013
Περιοχή: .....
Μηνύματα: 839
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιωργη εισαι μια χαρα σαν στησιμο,οπως ειπε και ο Χεικο χρειάζεσαι μερικες πετρες σαν τις μεγαλες σου,στο ιδιο χρωμα με αυτες,λιγο μικροτερες ωστε να δεσει καλυτερα το ολο project.
Επισης σου προτεινω αν εχεις περίσσιες πρασινες,να σπασεις μερικες σε πολυ μικρα κομματακια και να διασκορπισεις τα "τρίμματα" σε ολο τον βυθο ωστε να δεσουν καλυτερα αυτες οι μεγαλες πετρες με το υποστρωμα και να μην φαίνονται παράταιρες λογω χρωματος και ογκου.

Οσο για τα μπιλακια αργυλου,δειχνουν καπως αλλα ή θα τα κρυψεις κατα την φωτογραφηση σκοτεινιαζοντας (μη εχοντας καμια πηγη φωτος απο εμπρος) αυτο το σημειο ή θα τα σπρωξεις 2 εκατοστα προς το εσωτερικο,θα βαλεις ενα σκληρο φιλμ -ακομα και χοντρη σακουλα απορριμμάτων καταλληλη για τροφιμα κανει- και μπροστα τους θα γεμιζεις το χαλικακι που υπαρχει στο υπολοιπο ενυδρειο.

Συνεχισε και εδω ειμαστε να τα λεμε...
Θα προσπαθήσω να βρω παρόμοιες πέτρες, γιατί αυτές τις είχα μαζέψει από ένα παραπόταμο του Καμναϊτικο ποταμού στο χωριό Πύρρα, Τρικάλων. 39°32'12.26"N, 21°24'29.60"E

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stratigos24 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kατι τετοιο σκεφτηκα και εγω οταν το ειδα παλι. Θα μπορουσε να κανει μια αναμειξη εκει τον αργυλο με χαλικι που υπαρχει στο υπολοιπο ενυδρειο ή μηπως θα φαινεται χειροτερο και καλυτερα να κρυφτει τελειως ο αργυλος?
Δεν θα είναι ωραίο το αποτέλεσμα εάν αναμείξω τον άργυλο με το χαλίκι και ο λόγος είναι ότι ο άργυλος έχει έντονο χρώμα.

Θα προσπαθήσω να το κρύψω
__________________
Όταν με βγάζετε φωτογραφίες μη μου λέτε: "κοίτα το πουλάκι"
Σε όλες έχω βγει με κατεβασμένο το κεφάλι
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01515 seconds with 11 queries