Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 18-12-14, 11:04
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

καλημερα ,στα μαγαζιά DIY μπορείς να βρεις πολύ ωραία υλικά στα είδη ξυλείας , είτε ψιλό πλαιγουντ ή mdf , την κλασική πλάτη για ντουλάπες όπως το λέμε που έχουν επάνω τους διάφορες επιφάνειες , είτε έτοιμες μελαμίνη που δεν πιάνει εύκολα μπογιά κ σίγουρα θα ξεφτίσει κάποια στιγμή ή έχει κ πορώδες επιφάνειες που μπορείς να της βάψεις ότι χρώμα θες...

εγώ λχ εχω ενα ενυδρείο που ειναι η πλατη του σε μεγαλη βιτρίνα κ το εχω βαψει μαυρο σαν το έπιπλο κ το χειμώνα το βαραει ο ήλιος κ έχω πετύχει την ιδανική θερμοκρασία 24 βαθμών όλη την ημέρα χωρίς χρήση θέρμανσης όπου ανάβει το βράδυ μόνο!
τα έχω βαλει με τέλεια εφαρμογή μεταξύ τους στις γωνίες κ δεν μπαίνει καθόλου φως του ήλιου απο εκεί άρα δεν έχω πρόβλημα με αλγες κλπ κ το έχω εξωτερικά βαμμένο μαύρο κ εσωτερικά είχε τα νερά σιμίδας που έμοιαζε σαν καλαμάκια απο αποξηραμένα Babboo. αν βαλεις ψηλά φυτά πίσω θα είναι πολύ ωραίο το αποτέλεσμα. με αυτό το τρόπο δεν είσαι κ τοσο εκτεθειμένος απο 4 επιφάνειες γυαλιού κ χειμώνα αλλά κ καλοκαίρι...
συμβουλευτικά μονο να σου πω σαν τα κάνεις εφαρμογή να βάλεις σιλικόνη κατα μήκος της επάνω επιφάνειας για να μην στάξουν νερά ανάμεσα στο γυαλί κ το φύλο που θα βάλεις ...
εύχομαι να βοήθησα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01407 seconds with 11 queries