Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 18-12-14, 00:15
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

Σπύρο καλησπέρα , θα σου παραθέσω ξανά απο εισαγωγέα στην Ελλάδα την τυπική χημική σύσταση της ελαφρόπετρας , δες εδω

προφανώς δεν ειναι μόνο διοξείδιο του Πιρυτίου..

αν ήταν μόνο γυαλί τότε θα πήγαινα με τα "κουβαδάκια" μου στην παραλία κ θα έβαζα άμμο σε διχτάκι κ θα το βάφτιζα ΣΟΥΠΕΡ ΦΙΛΤΡΟ !

λοιπόν

ουτε μικροσκόπιο χρειάζομαι ούτε το πνεύμα ειρωνείας!
Οπως ανάφερε ο Τακης , είναι καλό να γίνεται μια αναφορά περι των υλικών κ ότι είπα ειναι απο τις αναφορές της εν λόγω εταιρείας.

οσο για το αν θα κινηθεί νομικά η όχι η ΕΗΕΙΜ κτλ είναι δικό τους θέμα , βέβαια απο μέρους μου όποιος αναφέρει ονομαστικός προϊόντα άλλων εταιρειών κ τα συγκρίνει με δικά τους , τους θεωρώ πολύ φτηνούς...

Αν έχω δοκιμάσει την ελαφρόπετρα... κ βέβαια την έχω δοκιμάσει , όμως όχι μόνη της αλλά σε συνδυασμό με άλλα υλικά. αν εννοείς αν έχω αντικαταστήσει τα υφιστάμενα κεραμικά με μόνο ελαφρόπετρα , οχι δεν θα το κανω ποτέ...

Βέβαια το θέμα είναι οτι η αρχική αναφορά ελεγε για ΕΛΑΦΡΟΠΕΤΡΑ , καθαρή , απλη τυπική απο μεγάλα καταστήματα.

έθεσα τις απόψεις μου για μερικά υλικά κ τόνισα ότι ΔΕΝ θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με μερικούς κτλ κτλ για τα υλικά όμως το ίδιο θα μπορεί να πει κανεις κ για τα απλα λεντ φωτακια με τα ειδικα λεντ φωτακια για φυτα , με τις λαμπες φθοριου , τον ζεόλιθο κοκ...


σε καθε θεμα ο καθενας εχει μια προσωπική γνωμη κ αποψη , αυτό ΔΕΝ παει να πει οτι ειναι κ ΑΛΑΝΘΑΣΤΟΣ ή πρέπει να πουλάει πνεύμα!

ακόμη κ ίδια υλικά σε ίδια ενυδρεία θα έχουν διαφορετική συμπεριφορά ο ενας χομπυστας έχει διαφορετικά ζωντανά απο τον άλλο κ διαφορετικό τρόπο ταίσματος...


αρα τα πάντα είναι ανάλογα με το πως κουμαντάρει καποιος το ενυδρειο του


αν κανεις 30% αλλαγή νερού κάθε μέρα τότε βάλε μέσα στο φίλτρο κ βότσαλα απο το ποτάμι! αχρηστα θα σου είναι!

κ επίσης , νομίζω οτι στο τέλος της ημέρας εδώ δεν ειμαστε για να αποδείξουμε ποιος είναι πιο επιστήμονας απο τον άλλον , ποιος εχει παραπανω ετοιμα Links απο τον αλλο κοκ ουτε να ερχομαστε σε κόντρες σε πράγματα που δεν ειναι ΚΑΝ ΣΤΑΝΤΑΡΤ κ ολοι λένε οτι τα ΠΑΝΤΑ ΡΕΊ κ παίζουν σε όλα χιλια δυο πραγματα σαν κυριοι παράγοντες


βεβαια στο τέλος της ημέρας στα παραπάνω ποστ πιο πολλά διαβάζω σαν τσακωμούς κ επικράτηση απόψεων παρά ανταλλαγή απόψεων

κ σίγουρα αυτο ΔΕΝ βοηθάει σε ΤΙΠΟΤΑ νεους φίλους τόσο στο φόρουμ μας όσο κ στο χόμπυ μας!

καλη συνέχεια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02197 seconds with 11 queries