Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 05-11-14, 19:02
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κωστας86 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα να σου πω την αλήθεια ph controller δεν εχω το co2 το δουλεύω με ηλεκτροβανα μια ώρα πριν ανοίξουν τα φώτα και μια ώρα πριν κλείσουν τα φώτα,το drop checher δεν ξέρω καν τη ειναι......τα ppm του co2 το μετραω βάση του πίνακα ph κ kh....
Θα δουλεψει ο ριακτορας με την ροή του έξ φιλτρου???οποτε για ποιο απλά βάζω ένα χρονο διακόπτη στην αεραντλια να αναβη 2 ώρες μετα που κλείσουν τα φώτα και να κληνει 2 ώρες πριν ανοίξουν τα φώτα και να μην εχω spray bar για αναταραξη σωστά?και αν το κάνω έτσι την έξοδο του φιλτρου να την εχω λίγο χαμηλά,προς την μέση κατα ύψος του ενυδρειου??
Λογικά θα δουλέψει, αλλά η ροή ενός φίλτρου είναι θεωρητική, στη πραγματικότητα παιζουν πολλά ρόλο, όπως το ύψος ή κατα πόσο μπουκομένο είναι, άρα το πόσο καλα θα δουλέψει θα το δεις καλύτερα στη πράξη.
Την αεραντλία αν την έχεις χαμηλά μπορείς να την έχεις μόνιμα, εγώ εδω πάνω από 1 χρόνο την έχω μέτρια προς χαμηλά μόνιμα, και όλα πάνε μια χαρά, και αν χαλάσω και λίγο CΟ2 παραπάνω δεν τρέχει και τίποτα, φθηνό είναι, κάθε 3-4 μήνες δίνω 6 Ευρώ
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 10 queries