Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 08-09-14, 20:49
Το avatar του χρήστη Diskus fan
Diskus fan Ο χρήστης Diskus fan δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-03-2009
Περιοχή: Χαϊδάρι, Αθήνα.
Μηνύματα: 2.844
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kalmichalis Εμφάνιση μηνυμάτων
α.ναι το εχω διαβασει παραπολλες φορες για το κατανοησω, διοτι ολο ξεχναω διαφορα με τοσα που διαβαζω...
β.οι δισκοι εχουν μεγεθος 6-7cm ο ενας ο οποιος ειναι και τσαμπουκαλης και οι αλλοι 8-9cm
Σε αυτό το μέγεθος (και εφ' όσον οι μετρήσεις σου είναι ακριβείς και αφορούν το συνολικό μήκος) θα έλεγα να δοκιμάσεις το L ή XL.
γ.απο τις τροφές του Dr. Bassleer ποιες χρησιμοποιεις για δισκους??? γτ ειδα πολλες τροφες για διαφορα ψαρια.
ΔΕΝ έχει κάποιες ειδικά για δίσκους... acai, herbal, garlic, regular, αλλά την forte μόνο ένα γεύμα την εβδομάδα.

δ.και κατι αλλο (απλα για εγκυκλοπαιδικη μορφωση), εχει δωσει κανεις new life spectrum for discus? ειναι καλη? επισης
ποια ειναι καλυτερη η ocean nutrition krill ή omega one krill?
New Life Spectrum... δίνω (και αυτήν) στα μικρά.
Την Ο.Ν. την έχω σε εκτίμηση σαν εταιρία για τα προ'ι'όντα της... όσον αφορά το κριλ... ΔΕΝ καταλαβαίνω την επιμονή σου, στη θαλάσσια ζωή/τροφή.
Απόλυτα λάθος ΔΕΝ είναι... αλλά (για να το θέσω όπως ορισμένοι)... όπως ο δίσκος ΔΕΝ θα άνοιγε μια γελάδα, για να φάει την καρδιά της (που έχω βαρεθεί να διαβάζω)... θα "πεταγόταν" μέχρι την θάλασσα, για να φάει κριλ;
Αν την έχεις δώσει και οι δίσκοι σου την τρώνε... άλλο "καπέλο"... εμένα οι δικοί μου mysis και krill, ΔΕΝ είδα να λατρεύουν, οπότε... τους δίνω αυτά, που τους αρέσουν πιο πολύ.-
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02008 seconds with 11 queries