Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 23-08-14, 00:56
Mpegleris Ο χρήστης Mpegleris δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2014
Περιοχή: Ζωγράφου
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Όντως.. Παιδιά ότι και να μου πείτε για τα λίτρα έχετε απόλυτο δίκαιο...

Ειλικρινά βιαστικά και έκανα @@κια διότι ο petshopάς να πουλήσει ήθελε... εγώ αγόρασα πρώτα το ενειδρυο αυτό... στα καπάκια μπήκα στα forum εδώ και αλλού και... ¨εκλαψα¨ και μετά αφού μετα απο καιρό πήγα να παρω το μονομαχο, για να είμαι ειλικρινής, περισσότερο επειδή τον λυπήθηκα που τον ειχα δει μαραμένο σε ένα πλαστικό κουτί χωρις καμία υποστήριξη και ρώτησα τον petshopα.. Η απάντηση του ήταν, ότι αφού σκεφτόμουν να ασχοληθώ σοβαρά με το hobby γιατί δεν του το είπα εξαρχής για να μου πρότεινε μεγαλητερο..

Οπότε άκρη δεν έβγαλα.. και (btw) είχε στο μυαλό του να μου πουλήσει κανά 2 χαρέμια guppy για αυτό το ¨Κλουβϊ ¨

Τέσπα. Πρίν μπει το bettaκι αυτό είχε προηγηθεί το στρώσιμο και τα φυτά περίπου ένα μήνα πριν. Και αφού ειχα σωστές μετρήσεις έριξα μέσα το ψάρι.

Η αμωνία γενικά στο 0. Σήμερα μονο μου έδηξε ελάχιστο 0,02 απο jbl και αφού απο εχθες έφαγε περισσότερο αποτι συνήθως + 4 εκολαπτομενα σαλιγκάρια που εμφανίστηκαν απο το πουθενά.

Τέλος, Έχω ίδη μπει στη διαδικασία και ψαχνομε για ένα 120 lt αφού πρώτα ψάχνω για τα καλά.

Υ.Γ. Ζητώ την εποιηκια σας ως νέος στο hobby
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01379 seconds with 11 queries